Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 915
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Tłumnie kolędowali w Lutomi i Krzczonowie

Czwartek, 2 lutego 2012, 8:34
Aktualizacja: 8:38
Autor: red
Gmina Świdnica: Tłumnie kolędowali w Lutomi i Krzczonowie
Fot. użyczone
Spotkania noworoczne w Lutomi Górnej i Krzczonowie zakończyły bogaty w tym roku okres kolędowania w Gminie Świdnica. Przez cały styczeń w 13 sołectwach niespełna tysiąc mieszkańców gminy spotkało się przy tradycyjnym stole, radośnie śpiewając kolędy i składając sobie życzenia. Najliczniej na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli seniorzy z Lutomi Górnej, Lutomi Dolnej, Stachowic i Stachowiczek. W ubiegłą sobotę świetlica w Lutomi gościła 200 osób, w tym najstarszą seniorkę p. Anastazję Wyka ze Stachowiczek, która w tym roku świętuje swoje 97 urodziny.

O tym, że Lutomia słynie z długowieczności, można przekonać się każdego roku, uczestnicząc w noworocznych spotkaniach seniorów, które nieprzerwanie od 12 lat organizują włodarze dwóch sołectw: Lutomi: Górnej i Lutomi Dolnej, przy wsparciu radnych i okolicznych sponsorów.

To już tradycja, że przedstawiciele obu rad sołeckich na ręce seniorów, którzy ukończyli ponad 80 lat wręczają słodkie upominki. Również i w tym roku ich nie zabrakło. Organizatorzy z dumą podkreślali, że z każdym rokiem w Lutomi przybywa Seniorów, którzy pomimo jesieni życia potrafią aktywnie spędzać czas i licznie brać udział w spotkaniach noworocznych. Wśród przybyłych seniorów, uhonorowano diamentowe i złote pary małżeńskie: p. Anastazję i Jana Jędrzejczaków (diamentowe gody-60 lat), p. Marię i Jana Wołoszyn oraz p. Marię i Antoniego Łysoń (złote gody – 50 lat).

Uroczystościom towarzyszył miły nastrój. Bogaty program artystyczny zaprezentowały dzieci ze szkoły podstawowej w Lutomi Dolnej kl. Ia oraz młodzież z Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi prezentując bożonarodzeniowe jasełka. Nie zabrakło także pięknych kolęd w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego „Kądziołeczka” i ludowych śpiewów zespołu Stokrotka. Noworoczne spotkanie seniorów było okazją do wspomnień, wymiany doświadczeń, ale i zabawy, która trwała do późnych godzin wieczornych.

W niedzielę 29 stycznia, Krzczonów był ostatnim sołectwem, które w tym roku zorganizowało noworoczne spotkanie. 13. jakie dotychczas odbyło się w Gminie Świdnica okazało się bardzo szczęśliwe. Dopisali przede wszystkim mieszkańcy, którzy tłumnie zgromadzili się swojej świetlicy. Obecna na spotkaniu wójt gminy, nie kryła radości, że do grona sołectw kultywujących bożonarodzeniową tradycję kolędowania dołączył właśnie Krzczonów. Gospodarze zadbali o śpiewniki dla każdego z przybyłych gości, aby wspólnie z najmłodszymi dziećmi prezentującymi jasełka, śpiewać kolędy. Na zakończenie spotkania komisja konkursowa rozstrzygnęła konkurs na najładniejszą kartkę z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group