Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 728
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: To nie była koleżanka

Sobota, 20 stycznia 2024, 7:09
Aktualizacja: 16:10
Autor: red
Świdnica: To nie była koleżanka
Fot. KPP Świdnica
Oszuści cały czas aktywnie aktywnie działają, a nasz pośpiech tylko ułatwia im przestępczy proceder. 45–latka straciła 450 złotych metodą na tzw. BLIKA.

Oszuści wymyślają coraz to nowe metody by przejąć nasze oszczędności. Jedna z nich polega na uzyskaniu kodu BLIK ofiary. Przestępca po włamaniu się na konto wybranej osoby na portalu społecznościowym, wysyła za pomocą jej komunikatora do znajomych informację z prośbą o pożyczenie pieniędzy, tłumacząc się nagłą potrzebą uiszczenia opłaty np. za zakupy. Następnie oszust prosi swoją ofiarę o podanie kodu BLIK, dzięki któremu wypłaca pieniądze z bankomatu. Ma być to najszybszy i najprostszy sposób na przekazanie środków. Niczego nieświadoma ofiara jest przekonana, że pożycza pieniądze komuś z rodziny czy znajomemu.

I tak też było w tym przypadku. Do świdnickiej jednostki zgłosiła się kolejna osoba, która została oszukana za pomocą tej metody. 45-latka straciła 450 złotych. Schemat działania oszustwa wyglądał w następujący sposób. W nieznanych okoliczności, ktoś włamał się na konto na portalu społecznościowym jej koleżanki. Podszywając się pod nią - za pośrednictwem komunikatora internetowego przysłał wiadomość z prośbą o pożyczenie pieniędzy i przesłanie ich za pomocą kodu BLIK. 45-latka chcąc pomóc koleżance, wygenerowała kod BLIK i przekazała go przez komunikator. Po chwili otrzymała też informację z konta koleżanki, że ktoś włamał się na jej konto i by nie przekazywać żadnych pieniędzy. Niestety było już za późno bo kod blik był już w rękach oszusta, a ten nie tracąc czasu, wykorzystał go.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group