Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: „To Świebodzice, miasto moje i twoje”

Niedziela, 2 kwietnia 2017, 13:12
Autor: red
Świebodzice: „To Świebodzice, miasto moje i twoje”
Fot. UM Świebodzice
Dwudziestolecie istnienia świętowało Towarzystwo Miłośników Świebodzic. W Sali Miejskiego Domu Kultury odbyła się wielka gala z okazji jubileuszu, z udziałem zaproszonych gości, członków i sympatyków organizacji.

Gospodarzami spotkania byli Marek Mikołajczak, Przewodniczący TMŚ oraz Witold Bajalski, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Towarzystwa, który pokrótce przybliżył historię i działalność organizacji.

- Naszą intencją jest popularyzacja i budzenie zainteresowań historią miasta, przybliżanie postaci osób zasłużonych, przekazywanie tej wiedzy młodzieży i rejestrowanie zmian, których jesteśmy świadkami. Tę działalność prowadzimy od dwudziestu lat, przy wsparciu wielu osób, instytucji i organizacji. Za to chcielibyśmy dziś serdecznie podziękować - podkreślał.

Zarząd TMŚ przekazał podziękowania na ręce kilkudziesięciu osób, które miały szczególny wpływ na rozwój Towarzystwa i wspierały jego działalność. Wśród nich znalazł się Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz.
- Życzę kolejnych fantastycznych pomysłów, pasji i mocy do ich realizowania, pragnę też złożyć na ręce Państwa najserdeczniejsze podziękowania za zaangażowanie w życie miasta. Dziękuję za troskę o zachowanie tożsamości
oraz przywracanie pamięci o ludziach, miejscach i wydarzeniach, które stanowią o wspaniałej historii Świebodzic – powiedział burmistrz Bogdan Kożuchowicz. Wraz z Przewodniczącym RM Łukaszem Kwadransem wręczyli członkom TMŚ gratulacje i pamiątkowe pióra wieczne.

Podziękowania od Zarządu TMŚ otrzymali także m. in. Przewodniczący RM Łukasz Kwadrans, Kierownik Wydziału Promocji i Informacji UM Ilona Szczygielska, była kierownik tego Wydziału a obecnie szefowa Wydziału Funduszu Zewnętrznych Marzena Korona-Kruk, dyrektor MDK Agnieszka Gielata, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Małgorzata Grudzińska i wiele innych.

Uczestnicy uroczystości obejrzeli specjalnie na tę okazję przygotowany film, poświęcony miastu – „Legendę o Księciu Świebodzie”, obejrzeli także ścieżkę historyczną, obrazującą powstanie i obszary działalności TMŚ.

Do rąk gości trafiło także oryginalne wydawnictwo, autorstwa Wiesławy Bernasińskiej, Iwony Błazik i Pawła Dziurzyńskiego pod przewrotnym tytułem „Dzieje i nadzieje Towarzystwa Miłośników Świebodzic”. W lekkiej i humorystycznej formie przedstawiono w nim 16 postaci, które okazały się szczególnie znaczące dla Towarzystwa. Postacie nie są podpisane, ale rozpoznanie ich nie sprawia większego trudu.

Jubileuszową galę uświetnił koncert w wykonaniu grupy szantowej „Najlepszy TIM”, złożonej ze świebodzickich VIP-ów, był także jubileuszowy tort.

Refren razem z artystami śpiewali wszyscy goście:
„To Świebodzice, to Świebodzice, miasto moje i twoje, każdego z nas.”

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group