Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1011
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Kraj: „To wielka pasja” – świdniczanie na planie filmu „Kamienie na szaniec”

Piątek, 7 marca 2014, 21:36
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 marca 2014, 11:51
Autor: red.
Świdnica/Kraj: „To wielka pasja” – świdniczanie na planie filmu „Kamienie na szaniec”
Fot. użyczone
„Letnie przesilenie”, „Dawno temu na Śląsku”, „Riese – Tajemnice wykute w skale”, „Jaśniej i ciemniej. Historia gazownictwa na Dolnym Śląsku”, „Miasto 44”, a ostatnio „Kamienie na szaniec” – to filmy, w których możemy zobaczyć świdniczan Krzysztofa Dworenko–Dworkina i Edytę Płomińską.

Filmów było bardzo wiele, nie gramy znaczących ról, to są epizody. Interesuje nas odtwarzanie historii, uwielbiamy panującą atmosferę na planie filmowym. Naszą miłością jest po prostu historia i wielka pasja do rekonstrukcji i filmów z tym związanych. Przed nami kolejne produkcje, które dotyczyć będą m.in. 100-lecia wybuchu I Wojny Światowej, a także 70-lecie Bitwo o Monte Casino – wylicza świdnicki historyk Krzysztof Dworenko-Dworkin i dodaje, że na planie oprócz Edyty Płomińskiej towarzyszą mu także przyjaciele z Warszawy Michał Kępiński i Małgorzata Retkowska z GRHLC.

„Kamienie na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego to adaptacja książki Aleksandra Kamińskiego. Film w kinach dostępny jest już od dziś – piątku, 7 marca.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group