Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1002
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Tomiska projektów gotowe, będzie nowe pogotowie

Wtorek, 9 listopada 2010, 15:28
Aktualizacja: 19:24
Autor: KO
Świdnica: Tomiska projektów gotowe, będzie nowe pogotowie
Doktor Zbigniew Kołodziejczyk, dyrektor Powiatowego Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dwadzieścia cztery segregatory projektów wykonawczych nowego pogotowia i siedziby Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności leżą już na biurku doktora Zbigniewa Kołodziejczyka, szefa pogotowia. Teraz już tylko trzeba załatwić jedno, żeby ruszyć z przetargiem i wielką inwestycją: pieniądze.

- Na budowę siedziby pogotowia nie można się starać o środki unijne – mówi doktor Zbigniew Kołodziejczyk i wymienia priorytety w programach pomocowych związane ze służbą zdrowia. Są takie, dzięki którym można wyposażyć karetki. Są też takie, dzięki którym można rozbudować szpitalne oddziały ratunkowe. Ale akurat siedziby pogotowia z pomocą Unii Europejskiej wybudować nie można.

Świdnickie pogotowie ma pewne oszczędności na cele inwestycyjne. Ale żeby wybudować siedzibę na miarę XXI wieku, trzeba sporo pieniędzy – około pięć, sześć milionów zł. Dlatego pracownicy pogotowia czekają na decyzję rady powiatu. W tej kadencji już nie ma szans na pomyśle dla pogotowia decyzje, bo już nie będzie sesji.

- Liczę, że nowa rada na początku kadencji pochyli się nad tym problemem – mówi dyrektor Kołodziejczyk.

Obecna siedziba pogotowia ma warunkowe dopuszczenie do użytkowania inspektora sanitarnego. Pracownicy gnieżdżą się w niewielkich pomieszczeniach. Więcej o tym, w jakich warunkach pracują, w artykule: Pogotowie z planami na wyjście z baraków. W galerii natomiast wizualizacje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group