Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 1099
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Torby dla mieszkańców

Sobota, 8 maja 2021, 11:18
Autor: red
Żarów: Torby dla mieszkańców
Fot. UM Żarów
W ramach Żarowskiego Projektu Ekologicznego pracownicy Urzędu Miejskiego przygotowali do rozdania bawełniane, ekologiczne torby z hasłem „Okaż Kulturę, chroniąc Naturę” oraz logami firm, które wsparły finansowo ich zakup.

Każdy, kto zgłosił się w dniach 4 i 5 maja 2021r. do Referatu Komunalnego i Inwestycji mógł wymienić foliówkę na ekologiczną torbę. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i torby znikały w szybkim tempie. Z okazji Światowego Dnia Ziemi, torby ekologiczne mieszkańcom Żarowa rozdawali także zastępca burmistrza Przemysław Sikora oraz przewodniczący Komisji ds. Ochrony Środowiska Bartosz Żurek.
- Cieszymy, że mieszkańcy tak chętnie włączyli się do naszej akcji i mamy nadzieję, że torby będą im służyły do codziennych zakupów. Warto wspierać postawy mające na celu dbanie o środowisko, a wspólnie, zaczynając nawet od małych działań, uda nam się go osiągnąć – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Korzystanie z toreb wielokrotnego użytku to działanie proekologiczne, ale także oszczędność pieniędzy. Na obydwie kwestie wpływają nasze codzienne nawyki. Poprzez proste rzeczy, jak pakowanie zakupów do toreb ekologicznych, postępujemy odpowiedzialnie wobec środowiska. Każda taka na pozór mała rzecz ma znaczenie!

Zakup ekologicznych toreb wsparły finansowo zakłady funkcjonujące na terenie naszego miasta: Daicel Safety Systems Europe, Yagi Poland Factory, KCP Sp.z o.o., Zakład Wodociągów i Kanalizacji z Żarowa, za co raz jeszcze serdecznie dziękujemy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group