Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1037
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa: Tradycja łączy

Czwartek, 26 września 2019, 17:25
Autor: red
Krzyżowa: Tradycja łączy
Fot. organizatorzy
23 września 2019 r. odbyło się w Krzyżowej spotkanie ponad 100 uczestników projektu "Tradycja łączy pokolenia" z powiatów świdnickiego, dzierżoniowskiego i wałbrzyskiego. Powodów do takiego spotkania było kilka: początek astronomicznej jesieni, pięć miesięcy trwania projektu, zbliżający się Międzynarodowy Dzień Seniora oraz to, że każdy powód jest dobry, żeby spotkać się w tak wyjątkowym gronie.

Realizacja przedsięwzięcia rozpoczęła się równo pięć miesięcy temu, 25 kwietnia, od konferencji otwierającej. W kolejnych miesiącach Seniorzy brali udział w warsztatach komputerowych, przewodnickich, zajęciach dotyczących zdrowia Seniora i rozwoju osobistego oraz koncertach muzyki poważnej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Krzyżowa-Music".

Do końca października uczestnicy będą przemierzać Dolny Śląsk podczas warsztatów fotograficznych, pracując nad albumem zdjęć, będą podążać tropami lokalnej kultury ludowej w ramach zajęć etnograficznych, a także wspólnie z młodzieżą zajmować się rękodziełem przy okazji międzypokoleniowych spotkań.

Poniedziałkowa uroczystość dała organizatorom oraz uczestnikom możliwość wymiany spostrzeżeń i podsumowania dotychczasowego przebiegu projektu, natomiast druga część spotkania stała pod znakiem wspólnej zabawy, tańców i śpiewu. Zaakcentowany został także obchodzony w tym roku Jubileusz Fundacji. Z tej okazji j z ponad stu gardeł wybrzmiało uroczyste i dostojne STO LAT.

Projekt „Tradycja łączy pokolenia" jest realizowany przez Fundację „Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group