Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 652
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Tragicznie na torach – lokomotywa zmiażdżyła samochód [FOTO,VIDEO]

Czwartek, 9 czerwca 2011, 14:26
Aktualizacja: Piątek, 10 czerwca 2011, 8:43
Autor: GrA
Świdnica: Tragicznie na torach – lokomotywa zmiażdżyła samochód [FOTO,VIDEO]
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Do tragicznego wypadku doszło dziś przed południem na przejeździe kolejowym przy ulicy Wałbrzyskiej w Świdnicy. Rozpędzona lokomotywa wjechała w samochód osobowy. W wypadku ucierpiał kierowca i pasażer samochodu.

W akcji ratunkowej wzięły udział jednostki świdnickiej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdnicy, świdnickiego Pogotowia Ratunkowego, w tym mistrzowskiej załogi, Policji i Straży Miejskiej. Akcję obserwował tłum gapiów. I takich był jej cel. Bo wypadek to jedynie symulacja zdarzenia, do jakiego dojść może, gdy kierowcy, piesi i rowerzyści nie zachowają szczególnej ostrożności na torach kolejowych.

zobacz film:

Ćwiczenia zostały zorganizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Zakład Linii Kolejowych w Wałbrzychu w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd – „Zatrzymaj się i żyj”. – Poprzez organizację takich symulacji chcemy propagować ideę bezpiecznych przejść na przejazdach kolejowych, pobudzić świadomość ludzi – wyjaśnia Krzysztof Wójcik z wałbrzyskiego Zakładu Linii Kolejowych. Akcja organizowana jest już od siedmiu lat. Dziś symulacje wypadków zostały przeprowadzone w dwudziestu dwóch miastach Polski, w tym po raz pierwszy w Świdnicy.

- To najbardziej widowiskowa forma pokazania ludziom, jakie niebezpieczeństwo czyha na nich w chwili nie zachowania ostrożności – dodaje Krzysztof Wójcik. Dwa lata temu podobna akcja została przeprowadzona w Wałbrzychu.
Tylko w 2009 roku w Polsce doszło do 250 wypadków na przejazdach kolejowych, w tym 51 śmiertelnych. Rok później na taką samą liczbę wypadków, już tylko 29 było ze skutkiem śmiertelnym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group