Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Trochę się tego nazbierało...

Wtorek, 19 września 2017, 15:49
Autor: red
Świdnica: Trochę się tego nazbierało...
Fot. KPP Świdnica
Trzy osoby zatrzymane, odzyskane mienie to wynik działań funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego świdnickiej policji. Policjanci odzyskali min skradziony samochód, narzędzia i telefon. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty i za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

13 września br policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zajmujący się przestępczością samochodową w związku z prowadzoną sprawą dotyczącą kradzieży samochodu osobowego marki Opel Vectra, z dnia 12 września br, w wyniku prowadzonych czynności operacyjnych na jednej z ulic w Świdnicy zatrzymali w/w pojazd.

Kierujący 22-letni mieszkaniec Świdnicy został zatrzymany w związku z kradzieżą tego pojazdu, w którym znajdowały się jeszcze dwie inne osoby, 38-letni mężczyzna oraz 21-letnia kobieta, obydwoje to mieszkańcy Świdnicy. W trakcie zatrzymania przy pasażerce ujawniono i zabezpieczono telefon komórkowy, skradziony 4 września br na terenie Galerii Świdnickiej. W pojeździe ujawniono również narzędzia pochodzące z kradzieży z dnia 13 września br na terenie jednego ze sklepów w Świdnicy.

W toku czynności operacyjnych z 22-latkiem policjanci ustalili, że ma on również na sumieniu inne kradzieże min telefonu komórkowego z dnia 9 września wartości blisko 700 zł oraz tabletu z dnia 2 sierpnia br wartości 2500 złotych. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego w toku czynności z zatrzymanym ustalili również, że w/w w dniu 24 lutego br w Świdnicy dokonał rozboju na pracownicy jednego z punktów usługowych na terenie miasta i kradzieży pieniędzy w kwocie 2500 złotych. Odzyskane narzędzia zwrócono właścicielowi, który o kradzieży dowiedział się od policjantów. A skradzione mienie wycenił na blisko 1000 złotych.
Skradziony telefon również powrócił do rąk swoich właścicieli.

Odzyskany samochód wartości 3000 złotych, przekazano już właścicielowi, który na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy złożył podziękowania dla policjantów za szybkie i skutecznie odzyskanie jego pojazdu. W sprawie trwają dalsze czynności zmierzające do odzyskania pozostałego mienia.

Wszyscy trzej podejrzani zostali zatrzymani, usłyszeli już zarzuty, teraz ich sprawą zajmie się sąd. Za kradzież 21-letniej kobiecie i 38 -mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast 22-latkowi grozić może nawet na 12 lat pozbawienia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group