Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 955
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Trójka” na Kresach

Poniedziałek, 1 sierpnia 2016, 11:50
Aktualizacja: 15:53
Autor: red
Świdnica: „Trójka” na Kresach
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Uczniowie świdnickiej Trójki już po raz trzeci uczestniczyli w akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.

Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Świdnicy, które zapewniło m.in. transport młodzieży na Ukrainę, licealiści ponownie zakwaterowali się w Przemyślanach u księdza Piotra Smolki.

Odwiedzili także szkołę podstawową w Chlebowicach Świrskich, dla uczniów której regularnie przygotowują pomoc materialną. Ideą wyjazdu były jednak prace porządkowe i renowacyjne na polskim cmentarzu w Świrzu – dzięki wysiłkowi uczniów Trójki, ich opiekunek oraz miejscowej ludności, która chętnie pomagała grupie ze Świdnicy, przez lata zaniedbywane i zapomniane mogiły odsłoniły część istotnej historii tych ziem.

Oprócz pracy znalazł się także czas na spotkania z mieszkańcami, ogniska, udział w koncertach, zwiedzanie m.in. zamków „Złotej Podkowy”, wycieczkę do Lwowa, a nawet wieczór w operze, gdzie młodzież obejrzała współczesną premierę „Wesela Figara”. Pobyt na Ukrainie okazał się przede wszystkim szczególną lekcją: historii, patriotyzmu oraz empatii. W wyjeździe na Kresy uczestniczyli: Oliwia Nasiadek, Patrycja Mordal, Damian Pawlinow, Patryk Antoszczyszyn, Michał Konieczny, Alina Szyposz, Janusz Rezulak oraz opiekunki: wicedyrektor Marzena Łysoniek-Manikowska i profesor Joanna Szałek

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group