Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: "Trójka" pięknieje w oczach

Niedziela, 10 grudnia 2017, 13:31
Autor: red
Strzegom: "Trójka" pięknieje w oczach
Fot. UM Strzegom
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Strzegomiu 1 września br. zmieniła swoją siedzibę na ul. Brzegową 1. Zgodnie z reformą oświaty, do szkoły zostały włączone klasy gimnazjalne i obecnie uczęszczają tu dzieci 3–4, 5–6–letnie do dwóch oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie do klas I–VII i młodzież do klas II i III gimnazjalnych.

Podczas wakacji budynek szkoły został przystosowany do przyjęcia dzieci najmłodszych.Na utworzenie nowej sali, szatni dla dzieci 3-4-letnich, którą wyposażano stopniowo w nowe meble, stoliki, krzesełka, leżaczki do wypoczynku oraz zabawki i pomoce dydaktyczne, szkoła otrzymała z organu prowadzącego 17,6 tys. zł. Dzięki temu, że w szkole funkcjonuje stołówka, dzieci korzystają z 3 posiłków dziennie: śniadań, obiadów, podwieczorków.

Dla klas VII, w ramach dodatkowych środków finansowych otrzymanych z organu prowadzącego szkołę, zostały zakupione pomoce dydaktyczne do geografii, j. angielskiego i j. niemieckiego, które uatrakcyjnią prowadzone lekcje.

Podczas wakacji niemal wszystkie sale lekcyjne zostały pomalowane lub odświeżone. Obecnie uczniowie uczą się w budynku, który posiada zupełnie nowe centralne ogrzewanie, a coraz bliżej zakończenia jest termomodernizacja. Nowa elewacja pastelowymi kolorami zaczyna się pięknie wpisywać w krajobraz ul. Brzegowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group