Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 555
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Trudne decyzje

Czwartek, 4 czerwca 2020, 13:12
Autor: red
Żarów: Trudne decyzje
Fot. UM Żarów
Ostatnie miesiące w szczególny i niebywały dotąd sposób doświadczają nas o nowe przeżycia i emocje. Firmy z branży automotive, w tym Daicel Safety Systems Europe, są w grupie przedsiębiorstw najbardziej narażonych na skutki biznesowe wynikające z trwającej pandemii.

Sytuacja wymusza więc podejmowanie niekomfortowych decyzji i działań po to, aby przetrzymać kryzys i zastój ekonomiczny, które dzisiaj nie są tylko prognozą, ale faktem.

W DSSE od początku pandemii podjęto szereg skutecznych działań zabezpieczających pracowników przed potencjalnym zarażaniem. Maksymalnie zaostrzono wewnętrzne procedury bezpieczeństwa i higieny pracy, każdego doposażono w dodatkowe środki ochrony osobistej oraz środki sanitarne i dezynfekujące.

Podejmowane decyzje biznesowe pozwoliły utrzymać ciągłość produkcji do końca kwietnia br. Ograniczenia produkcyjne klientów i poddostawców ostatecznie spowodowały, że od maja wprowadzono w DSSE miesięczny przestój i zmiany organizacyjne ze skróconym wymiarem czasu pracy. Widoczne są już jednak symptomy powolnego rozruchu i powrotu do normalności. W najbliższych miesiącach powinny stopniowo ruszać poszczególne linie. Planowane jest także uruchomienie nowej linii montażowej, która płynie do nas z Japonii. Pod koniec czerwca będzie mogła być już w pełni mocy i gotowa do produkcji nowych typów inflatorów (napełniaczy do poduszek powietrznych).

„Koronwirus potęguje niepewność co do przyszłości. Dotyczy to każdej firmy. Dla nas także jest to czas ogromnej mobilizacji zarówno w odniesieniu do zabezpieczenia biznesu, jak i naszych pracowników. Jedno jest teraz pewne – wszyscy powinniśmy się wspierać, być bardziej wyrozumiali i cierpli” – komentuje sytuację prezes Atsushi Hatomoto.

W tym przypadku wspieranie dotyczy szerszego zasięgu niż tylko tego obszaru samej firmy. Należy wspomnieć, że pracownicy zostali zaproszeni do akcji i indywidualnie wspierają walkę z koronawirusem poprzez dobrowolne wpłaty za pośrednictwem „siepomaga.pl”.

Ponadto DSSE od początku pandemii kontaktowało się ze szpitalami i sprawdzało możliwości udzielenia wsparcia. W początkowym okresie najbardziej pożądane były przyłbice. Nasi inżynierowie z działu Technical Centre wykorzystali drukarkę 3D i wyprodukowali potrzebne mocowania do przyłbic. Ostatecznie zostały one przekazane do szpitali w: Świdnicy i Wałbrzychu.

Zbadano także faktyczne potrzeby i deficyty lokalnych instytucji. W rezultacie 300 maseczek wielokrotnego użytku, 10 przyłbic, 10 bezdotykowych termometrów, 50 l płynów do dezynfekcji rąk zostało przekazane Panu Leszkowi Michalakowi, Burmistrzowi Miasta Żarów. Za pośrednictwem urzędu ww. artykuły trafiły do użytku: Bajkowego Przedszkola w Żarowie, Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach, Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach, Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie, Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Nasza korporacja podjęła także działania na skalę globalną, ponieważ trwają nieustannie prace i udoskonalenia dotyczące technologii medycznej, opartej na pirotechnice pod nazwą produktu „ActranzaTM lab”. W dużym uproszczeniu opracowany produkt jest zdolny do wstrzykiwania roztworu leku przez końcówkę bezigłowego wtryskiwacza. W celu dostarczenia leku do organizmu wykorzystuje wytworzoną przez pirotechnikę energię spalania. W miarę, jak społeczność medyczna nadal działa na rzecz opracowania szczepionki na koronawirusa, zastosowanie ActranzaTM lab. w szczepionkach prawdopodobnie mogłoby poprawić skuteczność szczepionki i znacznie przyczynić się do eliminacji tej i innych chorób zakaźnych. Dodatkowo korporacja udostępnia laboratorium Actranza do prac skupionych na opracowaniu szczepionki.

„Życzę sobie, aby nasza firma zajmowała się tworzeniem wartości, przyczyniając się jednocześnie do rozwoju społeczeństwa, wspierania bezpieczeństwa i spokoju ludzi na całym świecie” – taką wizję działań naszej korporacji przedstawia Yoshimi Ogawa, Prezydent i CEO Daicel Corporation.

Niech ta piękna idea towarzyszy w codziennych działaniach i dążeniach. Liczymy na to, że ten trudny czas szybko minie, a skutki jakie wywoła zostaną jeszcze szybciej odpracowane.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group