Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 924
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: Trwa budowa chodników

Poniedziałek, 22 lipca 2013, 19:01
Aktualizacja: 19:04
Autor: red.
Imbramowice: Trwa budowa chodników
Fot. UM Żarów
Mieszkańcy Imbramowic będą mogli czuć się bezpieczniej. Przy drodze powiatowej powstaje tam właśnie 422 metrów bieżących nowego chodnika. Inwestycja, która rozpoczęła się w ubiegłym roku, teraz doczeka się swojej kontynuacji. Sukcesywnie, w gminie Żarów, powstają nowe ciągi piesze, które zwiększają bezpieczeństwo mieszkańców.

- Wzorem minionego roku, na mocy porozumienia podpisanego ze Służbą Drogową Powiatu Świdnickiego w miejscowościach w gminie Żarów powstaną nowe chodniki. W tym roku, nie tylko Imbramowice doczekają się nowego ciągu pieszego. W kolejce czekają jeszcze miejscowości Pożarzysko, Buków oraz Mrowiny. Ponadto, przy ulicy Chrobrego w Żarowie uszkodzone płyty betonowe zostaną wymienione na nową kostkę betonową. Dodatkowo, 200 metrów bieżących ciągu pieszego powstaje również przy ulicy Jarzębinowej w Żarowie. I jeśli tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne, prace zostaną wykonane w możliwie jak najszybszym terminie - wyjaśnia Patryk Wojak z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

W ubiegłym roku, na takich samych zasadach wybudowano prawie tysiąc metrów bieżących chodnika w Łażanach, Pyszczynie i Imbramowicach. Teraz, kolejne miejscowości znów doczekają się takich inwestycji. - Droga powiatowa, przy której powstaje właśnie nowy chodnik to droga bardzo ruchliwa. Wciąż mijają się na niej samochody ciężarowe i przez ten fakt, na pewno dochodzi do nowych zniszczeń. Jednak od teraz mieszkańcy Imbramowic będą mogli czuć się bezpieczniej. Cieszę się, że chodnik powstaje właśnie w tym miejscu i poprawi bezpieczeństwo nie tylko mieszkańców, ale również uczestników ruchu drogowego - mówi radna Rady Miejskiej Żarowa Paulina Trafas.

Chodnik w Imbramowicach to kolejny już chodnik wykonany w ramach porozumienia z powiatem świdnickim. Na jego mocy powiat zobowiązał się do pokrycia kosztów zakupu materiałów do jego budowy, po stronie gminy zaś pozostaje wykonanie. - Gmina ze swojej strony zapewnia sprzęt, materiał oraz pracowników. Wszelkie prace przy budowie chodników wykonywane są przez pracowników interwencyjnych i robót publicznych - dopowiada Patryk Wojak.

Zgodnie z zapisami porozumienia wszystkie prace przy budowie chodników w gminie Żarów powinny się zakończyć w listopadzie.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group