Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 889
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Trwa nabór do wojska

Wtorek, 20 grudnia 2016, 11:24
Aktualizacja: Piątek, 23 grudnia 2016, 12:12
Autor: red
REGION: Trwa nabór do wojska
Fot. red
W związku z prowadzonym naborem na I turnus służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych ( od 2 stycznia 2017r. do 28 kwietnia 2017r.) informujemy, że osoby, które nie odbyły czynnej zasadniczej służby wojskowej
mają możliwość odbycia 4 – miesięcznej służby przygotowawczej w korpusie szeregowych, po której żołnierz rezerwy może ubiegać się o służbę zawodową w tożsamym korpusie osobowym.

Ochotnicy (mężczyźni i kobiety), którzy by chcieli pełnić tę służbę muszą spełniać następujące warunki: posiadać co najmniej 18 lat, posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby wojskowej, obywatelstwo polskie, ochotnik nie może być karany za przestępstwo umyślne, posiadać wykształcenie co najmniej gimnazjalne – na potrzeby kształcenia w korpusie szeregowych.

Kandydatom kształcącym się w ramach służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych przez 4 – miesiące przysługuje: bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie, umundurowanie oraz miesięczne wynagrodzenie w wysokości 870 zł. oraz odprawa po zakończeniu służby przygotowawczej w wysokości 2.000 zł. Ponad to zapewniona jest opieka zdrowotna oraz pokrywane koszty ubezpieczenia społecznego. Istnieje również możliwość zdobycia w trakcie odbywania służby przygotowawczej dodatkowych kwalifikacji i umiejętności.

Żołnierze, którzy odbędą w pełnym wymiarze służbę przygotowawczą mogą ubiegać się o powołanie do zawodowej służby wojskowej w jednostkach wojskowych na terenie całego kraju.

Nabór prowadzi Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kłodzku, ul. Bohaterów Getta 7, tel 261 647 430.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group