Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 911
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Trwa policyjna akcja "Prędkość"

Wtorek, 8 lipca 2014, 12:44
Aktualizacja: 14:49
Autor: red.
powiat świdnicki: Trwa policyjna akcja "Prędkość"
Fot. archiwum
Dzisiaj w godzinach 6.00 – 22.00 policjanci ruchu drogowego prowadzą na drogach powiatu świdnickiego wzmożone działania prewencyjno–kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”. Funkcjonariusze w trakcie trwania akcji sprawdzają m.in. czy kierujący pojazdami stosują się ograniczeń prędkości i podróżują po drogach zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Oprócz kontroli prędkości, podczas działań policjanci zwracają również szczególną uwagę na:
- stan trzeźwości kierujących,
- stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,
- stan techniczny pojazdów,
- przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie działań funkcjonariusze wykorzystują sprzęt pomiarowy m.in. video-rejestratory, radarowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie. Kontrole prowadzone są kaskadowo z wykorzystaniem pojazdów oznakowanych i nieoznakowanych. Policjanci dokonują statycznych pomiarów prędkości, często zmieniając punkty pomiaru i tworząc je w miejscach gdzie występuje najwięcej zagrożeń. Następnie funkcjonariusze pełnią służbę dynamicznie na pozostałych ciągach komunikacyjnych.

Głównym celem prowadzonych przez funkcjonariuszy działań jest zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ma także za zadanie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego wyrobienie przeświadczenia, że jazda z nadmierna prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych ale również dla innych uczestników ruchu, a kara za takie wykroczenie jest nieuchronna.

Pamiętajmy, że niezdyscyplinowani kierowcy w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group