Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 955
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Trwają konsultacje społeczne Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Strzegom na lata 2015–2025

Wtorek, 9 sierpnia 2016, 15:06
Aktualizacja: 15:09
Autor: red
Strzegom: Trwają konsultacje społeczne Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Strzegom na lata 2015–2025
Fot. UM Strzegom
Konferencja otwierająca konsultacje społeczne projektu Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Strzegom na lata 2015–2025 odbyła się w sali widowiskowej Strzegomskiego Centrum Kultury.

Konsultacje społeczne potrwają do 18 sierpnia, więc każdy, kto chciałby zapoznać się z projektem i zgłosić swoje uwagi, może to zrobić.
- Centrum miejscowości to wspólne dobro jej mieszkańców, to przestrzeń kilku tysięcy ludzi. Zrewitalizowany w poprzednich latach park przy ul. Krótkiej stał się wizytówką naszego miasta, a czas pokazał, że była to trafiona inwestycja, ponieważ jest dziś miejscem spotkań i spędzania czasu oraz przestrzenią realizacji ciekawych przedsięwzięć kulturalnych i społecznych. Dziś macie państwo realny wpływ na to, w jaki sposób zagospodarować teren proponowany do objęcia bieżącymi działaniami rewitalizacyjnymi. To czas, kiedy przy współpracy z mieszkańcami, organizacjami pozarządowymi i lokalnymi instytucjami chcemy poprawić estetykę i funkcjonalność naszego miasta i wsi Jaroszów. Trzeba tylko pamiętać, że działania maja służyć nie pojedynczym mieszkańcom, ale ogółowi społeczeństwa, przyczyniając się do poprawy jakości życia – podkreślił w swoim wystąpieniu burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

Podczas konferencji został zaprezentowany projekt Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Strzegom na lata 2015-2025, w tym wyniki diagnozy społeczno-gospodarczej, wytypowane obszary rewitalizacji oraz wizje, cele i kierunki działań rewitalizacyjnych. Zaprezentowano również projekty zgłoszone przez różne podmioty i wpisane na listę projektów rewitalizacyjnych.

Nie zabrakło ciekawostek dotyczących rewitalizacji. Historię murów miejskich, których renowacja ma być jednym z podstawowych projektów rewitalizacyjnych, przedstawił Krzysztof Kaszub, radny Rady Miejskiej w Strzegomiu, miłośnik i znawca historii Strzegomia. Z kolei Paweł Wroński, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Strzegomiu, wyjaśnił czym jest kalistenika (street workout) i dlaczego właśnie ten projekt został zgłoszony, a następnie ujęty w programie rewitalizacji.

Dla wszystkich zainteresowanych na stronie www.rewitalizacja.strzegom.pl zamieszczone zostały prezentacje przedstawione podczas konferencji.

Burmistrz Strzegomia zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Strzegom na lata 2015-2025. Projekt dokumentu został zamieszczony na stronie www.rewitalizacja.strzegom.pl wraz z formularzem zgłaszania uwag. Jest również dostępny do wglądu w Wydziale Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego w Strzegomiu (parter, pok. nr 5). Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Funduszy Europejskich, tel. 74 85 60 564. Uwagi można składać do 18 sierpnia br.

Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Strzegom na lata 2015-2025 powstaje przy współfinansowaniu ze środków Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group