Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1338
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Trwają negocjacje

Sobota, 19 listopada 2022, 15:55
Autor: red
Świdnica: Trwają negocjacje
Fot. UM Świdnica
W ciągu kilku tygodni prace na al. Niepodległości w Świdnicy powinien rozpocząć nowy wykonawca. Trwa procedura z tym związana. Po odstąpieniu przez miasto od umowy z firmą Polskie Surowce Skalne Sp. z o. o. Grupa Budowlana na przebudowę al. Niepodległości na odcinku od pl. Wolności do skrzyżowania z ul. 8 Maja, wskazując winę wykonawcy, dokonano inwentaryzacji zaawansowania robót budowlanych. Następnie wszczęto postępowanie przetargowe w trybie negocjacji bez ogłoszenia, w celu wyboru nowej firmy odpowiedzialnej za dokończenie realizacji tej inwestycji.

Wystosowano zaproszenia do sześciu potencjalnych wykonawców. Zaproszenie do postępowania przyjął jeden z nich – firma HYPMAR z Modlęcina. Drugi etap procedury to złożenie oferty. Planowane jest, że nastąpi to w połowie grudnia br. W związku z tym, że negocjacje mają charakter poufny, szczegóły dotyczące realizacji oraz terminu zakończenia prac podane zostaną po podpisaniu umowy. Przekazanie placu budowy może nastąpić jeszcze w tym roku.

- Mam nadzieję, że procedury zakończą się sprawnie i już na początku przyszłego roku nowy wykonawca rozpocznie prace. Dokładamy wszelkich starań, żeby zadanie zostało zrealizowane jak najszybciej, gdyż wiemy, jak bardzo jest to uciążliwe dla mieszkańców – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

W ramach I etapu inwestycji, zgodnie z protokołem inwentaryzacyjnym stwierdzono, że stopień zaawansowania prac jest na poziomie 42%. Wykonano w ok. 90% roboty związane z montażem kanalizacji deszczowej, usunięto kolizję z siecią gazową, wykonano również część konstrukcyjną jednego pasa ruchu pod ułożenie nawierzchni asfaltowej oraz odcinkowo nawierzchnie ciągów pieszych i zatok postojowych. Zaawansowane też są prace przy renowacji muru obronnego wraz z balustradą. Do zrobienia pozostaje m.in.: dokończenie warstw konstrukcyjnych nawierzchni drogi, chodników i ścieżki rowerowej, oznakowanie, oświetlenie drogowe oraz zieleń.

Wybrano już natomiast wykonawcę, który dokończy roboty polegające na przebudowie przejścia pieszego pomiędzy al. Niepodległości i ul. Garbarską. 9 listopada podpisano umowę z firmą TINARG Sp. z o. o. z Mściwojowa, która zrealizuje zadanie za kwotę 159 233 zł. Prace powinny zakończyć się do 6 tygodni od podpisania umowy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group