Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Trwają prace przy budowie ronda w centrum Żarowa

Sobota, 17 marca 2018, 9:27
Autor: red
Żarów: Trwają prace przy budowie ronda w centrum Żarowa
Fot. UM Żarów
Ruszyły intensywne prace budowlane w centrum Żarowa. Trwa tam budowa zintegrowanego Centrum Przesiadkowego, w ramach którego przebudowane zostanie główne skrzyżowanie w mieście i powstanie rondo.

Przyspieszyły również prace przy budowie nowych ścieżek rowerowych, chodników i oświetlenia. Gotowe są już miejsca parkingowe od strony ulicy Dworcowej, z których korzystają mieszkańcy.
- Zakończyły się prace wodociągowe pod budowę ronda. Zakład gazowniczy także wymienił całą instalację i po ustaniu mrozów wykonawca inwestycji zapowiedział, że prace nabiorą większego tempa. Zostały wykonane warstwy konstrukcyjne pod nawierzchnie od strony przejazdu kolejowego, wykonana kanalizacja deszczowa, usunięte kolizje, ułożone przewody pod nowe oświetlenie, powstały także nowe miejsca parkingowe od strony ulicy Dworcowej, co jest także realizowane w ramach budowy zintegrowanego centrum przesiadkowego w Żarowie. Obecnie wszelkie prace koncentrują się na przygotowaniu podbudowy pod nawierzchnie. Ponadto trwa budowa ścieżek rowerowych na terenie miasta. Ścieżki powstają na razie przy ulicach: Krasińskiego, Armii Krajowej, Alei Korczaka, Wiejskiej, Nadbrzeżnej i Talowskiego. Łącznie na terenie miasta przybędzie dokładnie 8,20 kilometrów nowych dróg rowerowych. Przy ul. Dworcowej w Żarowie trwa także remont budynku dworca kolejowego, który realizuje PKP - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Inwestycje wiążą się z utrudnienami komunikacyjnymi dla kierowców, ponieważ główne skrzyżowane na czas budowy ronda, zostało wyłączone z ruchu. Wykonawca inwestycji zapowiedział, że będzie informował o jakichkolwiek zmianach dotyczących przebudowy tego terenu. Mieszkańcy zdołali już przyzwyczaić się do tych uciążliwości drogowych.
- Nasi mieszkańcy komentują na profilu facebookowym gminne inwestycje. To dobrze, bo każdy głos jest dla nas ważny. Dziękuję za cenne uwagi, które trafią do nas także za pośrednictwem facebooka - dopowiada burmistrz Leszek Michalak.

Wartość całej inwestycji "Wdrażanie strategii niskoemisyjnych - budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego w Żarowie oraz budowa dróg rowerowych i ciągów pieszych wraz z oświetleniem na terenie miasta Żarów" to kwota 5 114 351,75 złotych, przyznane dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 wynosi 4 347 198,99 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group