Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 960
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Trwają prace remontowe na świetlicach wiejskich

Piątek, 24 lutego 2017, 16:25
Autor: red
Żarów: Trwają prace remontowe na świetlicach wiejskich
Fot. UM Żarów
Ruszyły prace remontowe trzech świetlic wiejskich w Mrowinach, Mielęcinie i Przyłęgowie. Budynki świetlic od wielu lat nie były modernizowane i wymagały kapitalnych remontów. Teraz doczekają się kompleksowej przebudowy, a przede wszystkim zyskają nowy wizerunek.

Na efekty trzeba jeszcze trochę poczekać, bo remont dopiero co się rozpoczął, ale pierwsze zrealizowane prace cieszą już mieszkańców wsi.
- Mamy wiele planów dotyczących wykorzystania świetlicy wiejskiej, dlatego przychodzimy, doglądamy remontu i czekamy na szybkie zakończenie inwestycji. Budynek był już w złym stanie technicznym, przeciekał dach, a ogrzewanie elektryczne nie spełniało w ogóle swojej roli. Wspólnie w mieszkańcami naszej wsi wyremontowaliśmy kuchnię, choć prace w tym pomieszczeniu trzeba jeszcze dokończyć. Teraz czekamy na zakończenie kolejnego etapu remontu świetlicy - mówi Małgorzata Madej mieszkanka Mielęcina.

Prace remontowe, które pochłoną ponad 800 tysięcy złotych potrwają do końca lipca. Projekt "Przebudowa oraz doposażenie obiektów instytucji kultury w gminie Żarów - przebudowa świetlic wiejskich w miejscowości Mielęcin, Mrowiny i Przyłęgów", w ramach którego realizowana jest inwestycja zakłada całkowitą przebudowę wnętrza budynków.
- Wymieniliśmy wszystkie instalacje elektryczne, ociepliliśmy stropy, wylana została nowa podłoga, a sanitariaty przeszły gruntowną termomodernizację, łącznie z budową nowych ścianek. Wymieniliśmy stolarkę drzwiową i okienną, a teraz trwają prace przy remoncie piwnicy. W następnym etapie czeka nas jeszcze docieplenie ścian zewnętrznych - wyjaśnia Jan Kozłowski Firma Ogólnobudowlana wykonawca inwestycji w Mielęcinie.

Nowy wygląd zyskają także budynki świetlic wiejskich w Mrowinach i Przyłęgowie. Tutaj również rozpoczął się generalny remont.
- Wykuwamy wszystkie tynki, zrywamy stare podłogi, a w kolejnym etapie przewidziana jest wymiana całej instalacji elektrycznej i hydraulicznej. Z remontem elewacji musimy jeszcze poczekać na bardziej sprzyjającą aurę. Modernizacja z pewnością przywróci utracony blask tym obiektom i będzie to dobre miejsce spotkań dla mieszkańców wsi - podkreśla Marcin Zdziebło z firmy BUDOM, która realizuje remont świetlic wiejskich w Mrowinach i Przyłęgowie.

Modernizacja świetlic wiejskich kosztować będzie dokładnie 833 032,99 zł, z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie 699 734,03 zł. Dofinansowanie przyznane zostało ze środków Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych RPO WD 2014-2020. Wniosek na realizację tej inwestycji złożyło Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group