Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 573
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trzy miejsca, w tym Świdnica

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 29 września 2011, 10:19
Aktualizacja: 10:23
Autor: red.
Fot. organizator
Tylko trzy miejsca na Dolnym Śląsku odwiedzi podczas swojej trasy koncertowej Chór i Orkiestra kameralna Blankenese z Hamburga. Liczący ponad sto osób chór zaprezentuje, w Jeleniej Górze, Świdnicy i Wrocławiu, program pt.: „Magnificaty na przełomie trzech stuleci”.

Utwory J. S. Bacha jego syna - Carla Philippa Emanuela Bacha oraz współcześnie tworzącego Johna Ruttera zabrzmią w pięknych kościelnych wnętrzach. W Świdnicy chór wystąpi 5 października o godzinie 18.00 w świdnickim Kościele Pokoju.

Założycielem Chóru Blankenese z Hamburga jest Dieter von Sachs, pianista i dyrygent oraz nauczyciel muzyki. Jeszcze w gimnazjum trzykrotnie zdobył pierwszą nagrodę na festiwalu „Młodzież muzykuje”, więc doskonale wie, jak zachęcić uzdolnionych muzycznie młodych ludzi do dalszego rozwoju.

W Chórze Blankenese śpiewa sto dziesięć osób. To obecni oraz byli uczniowie hamburskiego gimnazjum, ich rodzice i nauczyciele. Proporcje w zespole układają się „pół na pół” – jedna połowa chóru to młodzież, druga – dorośli. Ta idealna mieszanka młodzieńczych i dojrzałych głosów sprawia, że wykonywane utwory nabierają ciekawego i niepowtarzalnego brzmienia. Solistami w Blankenese są nie tylko członkowie chóru, ale też gościnnie zapraszani muzycy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~anw 29-09-2011 21:16
Jaka jest cena biletów wstępu?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group