Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1004
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Trzy przypadki po wstępnych badaniach – to nie grypa A/H1N1

Poniedziałek, 31 stycznia 2011, 10:58
Aktualizacja: 11:07
Autor: KO
Świdnica: Trzy przypadki po wstępnych badaniach – to nie grypa A/H1N1
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Badania przesiewowe wykluczyły obecność wirusa tzw. świńskiej grypy u trzech osób – pacjenta i dwóch pielęgniarek ze świdnickiego szpitala Latawiec. Chory, u którego potwierdzono wirusa, czuje się nieco lepiej.

- W 2009 roku mieliśmy jeden przypadek wirusa A/H1N1 w powiecie świdnickim i to był jedyny taki przypadek do teraz - mówi Halina Mądra, rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy. Jak informowaliśmy w sobotę, u jednego pacjenta badania jednoznacznie potwierdziły obecność wirusa grypy A/H1N1. Teraz świdnicki sanepid będzie przeprowadzał wywiad epidemiologiczny.

- U zakażonego pacjenta nastąpiła nieznaczna poprawa stanu - mówi doktor Jacek Domejko, dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego Latawiec w Świdnicy. W badaniach skriningowych, czyli przesiewowych, wstępnie wykluczono obecność wirusa A/H1N1 u trzech badanych osób. - Do Wrocławia do kontroli poszły te ujemne testy, czekamy na wyniki - dodaje doktor Domejko. Na razie nie stwierdzono żadnych nowych zachorowań.

W Latawcu wdrożone zostały wszystkie procedury, które należy wprowadzić po wykryciu przypadku zachorowania na grypę A/H1N1. Z powodu wielu zachorowań spowodowanych innymi wirusami – z typu RSV – obowiązuje wciąż zakaz odwiedzin na oddziale dziecięcym.

Zobacz także:
* Świńska grypa w Latawcu – pacjent w stanie ciężkim, sobota, 29 stycznia, godz. 11.55,
* Wirusy szaleją – zakaz odwiedzin na oddziale dziecięcym, niedziela, 30 stycznia, godz. 1.21.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group