Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 899
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Trzynastu zasłużonych

Poniedziałek, 3 czerwca 2013, 10:21
Aktualizacja: 10:23
Autor: red.
Żarów: Trzynastu zasłużonych
Fot. użyczone
Są społecznymi działaczami zaangażowanymi w rozwój swojej miejscowości i całej gminy Żarów. Lokalni artyści, pasjonaci i bezgranicznie oddani swojej życiowej pasji. Sprawni organizatorzy, którzy potrafią rozbudzić aktywność lokalnej społeczności. Kreatywni, nowocześni i charyzmatyczni. Trzynastu zasłużonych mieszkańców gminy Żarów zostało uhonorowanych statuetkami „Złotych Dębów”. Te najwyższe gminne odznaczenia odebrali podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Żarowa, w piątek 31 maja.

Swoje odznaczenie, statuetkę „Maciusia” za wielkie oddanie i zaangażowanie się w sprawy dzieci i młodzieży przyznała również Młodzieżowa Rada Miejska. Powędrowała ona do Ewy Wołek, przewodniczącej Rady Sołeckiej Kalna i opiekuna tamtejszej świetlicy środowiskowej. – Najcenniejszą nagrodą jest dla mnie uśmiech i zadowolenie dzieci. Cieszę się, że mogę pomagać im rozwijać swoje talenty i służyć swoją radą zawsze wtedy, kiedy jej potrzebują. Dziękuję za tak wielkie wyróżnienie – mówiła wzruszonym głosem Ewa Wołek.

„Złote Dęby” to najwyższe gminne odznaczenie, przyznawane w Żarowie, już od piętnastu lat. W tym roku do grona wyróżnionych dołączyło trzynastu szczególnie zasłużonych mieszkańców gminy Żarów. Otrzymali je: Marek Baryłko, Koło Gospodyń Wiejskich w Imbramowicach, Danuta Gadzina, Kazimierz Bistyk, Mikołaj Nowosad, Kazimierz Jastrzębski, Waldemar Rzeszowski, Zofia i Jerzy Staruszkiewiczowie, Marian Bujak, Czesław Paluch, Tadeusz Koprowski, Jadwiga Michałowska oraz Bogdan Mucha.

Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Żarowie, która rozpoczęła dwudniowe święto miasta była również okazją do wręczenia strażakom z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych dyplomów ukończenia szkoleń. Żarowskim druhom dokumenty wręczał burmistrz Leszek Michalak oraz Tomasz Szuszwalak, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. – W sytuacjach trudnych i wyjątkowych zawsze znajdują w sobie nieprzeciętną odwagę. Z wielkim zaangażowaniem pełnią strażackie powołanie, wiedząc, że w takiej służbie nierzadko trzeba zmierzyć się z samym sobą. Zawsze gotowi, aby pełnić niebezpieczną i zarazem niezbędną służbę. Spieszą z pomocą innym ludziom. Tacy są strażacy z naszej gminy. I dziś, mam niebywałą okazję, aby za wszelkie zasługi im podziękować – podkreślał burmistrz Żarowa.

Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Kalna otrzymali natomiast kluczyki do nowego wozu strażackiego „Lublin”, który zasili szeregi ich jednostki. Tym samym, w gminie Żarów nie będzie już starych i wysłużonych Żuków, które do niedawna pełniły jeszcze służbę w gminnych jednostkach. Do historii przeszedł już ten ostatni, z Kalna.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group