Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 869
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Turyści na szlak

Środa, 6 kwietnia 2016, 6:50
Autor: opr.red.
Świebodzice: Turyści na szlak
Fot. www.swiebodzice.pl
Świebodziczanie czują w sobie żyłkę podróżniczą i chcą poznawać nasz piękny kraj – o takie stwierdzenie można pokusić się po zorganizowanym w piątek, 1 kwietnia, w Miejskim Domu Kultury spotkaniu inaugurującym proces tworzenia koła Polskiego Towarzystwa Turystyczno–Krajoznawczego w Świebodzicach.

Sala w MDK szczelnie wypełniła się pasjonatami górskich wędrówek, rowerowych rajdów i ogólnie pojętej turystyki, którzy zainteresowani informacją o powstawaniu koła PTTK w naszym mieście przybyli, by dowiedzieć się szczegółów o tym przedsięwzięciu. A było komu zadawać pytania, bowiem poza inicjatorami akcji w spotkaniu udział wziął również Zbigniew Curyl - prezes oddziału PTTK w Świdnicy.

Pomysłodawcami inicjatywy są trzej pasjonaci turystyki krajoznawczej - Jarosław Krzan, Maciej Kwiecień i Andrzej Wiącek. Chcąc zachęcić zebranych do aktywnego uczestnictwa w tworzeniu, a następnie działalności koła PTTK, panowie zaprezentowali prezentację fotograficzną dokumentującą ich dotychczasowe wyprawy. Przy tej okazji opowiedzieli również o planach i pomysłach na funkcjonowanie koła. I tak, w ofercie wycieczkowej mają znaleźć się nie tylko wyprawy piesze czy rowerowe, ale również spływy kajakowe oraz narciarstwo, które mają być organizowane - przynajmniej we wstępnej fazie funkcjonowania koła - w każdą trzecią sobotę miesiąca.

O tym, że inicjatywa integracji osób zainteresowanych aktywnymi formami spędzania wolnego czasu trafiła na podatny grunt najlepiej niech świadczy fakt, że pierwsza wycieczka - póki co nieformalna - odbyła się już w niedzielę, dwa dni po spotkaniu informacyjnym.

Zainteresowani przystąpieniem do świebodzickiego koła mogą to zrobić po wypełnieniu i złożeniu deklaracji. Dokumenty dostępne są w impresariacie Miejskiego Domu Kultury (ul. Wolności 13) oraz w wersji online pod adresem: http://pttk.swidnica.pl/index.html. Uczestnictwo w kole wiąże się z opłacaniem składek, jednak niesie za sobą wymierne korzyści - turysta legitymujący się dokumentem potwierdzającym członkostwo w PTTK posiada ubezpieczenie NNW oraz może liczyć na zniżki w prowadzonych przez nie schroniskach.

Inicjatorzy utworzenia świebodzickiego koła PTTK składają serdeczne podziękowania wszystkim przybyłym i zaangażowanym w organizację spotkania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group