Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Twoje Zdrowie” w Galerii

Piątek, 27 października 2017, 9:38
Autor: red
Świdnica: „Twoje Zdrowie” w Galerii
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
W Galerii Świdnickiej przeprowadzono akcję bezpłatnych badań profilaktycznych dla mieszkańców powiatu świdnickiego. Organizatorem był Powiat Świdnicki wraz z Galerią Świdnicką.

Przez cztery godziny chętni mogli wykonać takie badania jak: USG tarczycy, badanie wzroku, ucha środkowego, wykonać spirometrię, badanie poziomu cholesterolu, cukru we krwi, wzroku i ciśnienia tętniczego. W specjalnym stanowisku lekarz stomatolog przeprowadzał stan uzębienia zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Nie zabrakło też porad fizjoterapeuty, który wykonywał również masaż limfatyczny kończyn dolnych, dietetyka wraz z pomiarem składu ciała.

W tym roku podczas akcji „Nasze zdrowie” przygotowano też masaż relaksacyjny dłoni, pomiaru stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Ciekawostką były prowadzone zadania z wykorzystaniem symulatorów: alkogogli i narkogogli, które umożliwiają trzeźwej osobie widzenie otoczenia oczami osoby będącej pod wpływem alkoholu lub narkotyków.
Z eksperymentu korzystała zarówno młodzież, jak i dorośli, kierujący, na co dzień pojazdami.

Organizatorzy przygotowali specjalną strefę dla dzieci, w której najmłodsi mogli nauczyć się prawidłowego szczotkowania zębów na modelu sztucznej szczęki, rozwiązywać krzyżówki, zagadki poświęcone dbaniu o higienę jamy ustnej, jak również poznać pracę dentysty i wyposażenia gabinetu. W nagrodę każde dziecko otrzymało pastę do zębów i szczoteczkę.
Niewątpliwą atrakcją dla dzieci, sprawiającą im ogromną radość, było malowanie twarzy wg wybranego wzoru.

W związku z tym, że październik jest miesiącem profilaktyki raka piersi Świdnickie „Amazonki” przygotowały stoisko profilaktyczne, na którym każda chętna osoba mogła się nauczyć samobadania piersi. Niezmiernie budującym jest fakt, że wraz z paniami przychodzili panowie i również oni uczyli się rozpoznawania guzków.

Realizatorami przedsięwzięcia byli:

ZUM „Medyk” Świdnica, Gabinet Fizjoterapii- Edyta Zaorska-Rek w Świdnicy, Audio-Care Aparaty Słuchowe, Szkoła Policealna Służb Społecznych i Medycznych w Świdnicy, Stomatologia AS w Świdnicy, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy, Świdnickie Stowarzyszenie „Amazonek”, SP ZOZ Przychodnia Miejska w Pieszycach, „Dietaminka”, Smakostacja.

Ogółem przeprowadzono:

USD tarczycy- 62 badania w tym 51 osób miało złe wyniki,

badanie wzroku – 85 -cukier, ciśnienie, cholesterol - 106 -przeglądy stomatologiczne- 16

porady dietetyczne- 34

porady fizjoterapeuty wraz z masażem limfatycznym- 13 -badanie ucha środkowego - 11

spirometria- 59 -smokerlizer- 15

nauka samobadania piersi- 50

strefa dla dzieci-50

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group