Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Twórcze spotkania w Słodowni Strzegom

Czwartek, 20 czerwca 2013, 10:13
Autor: red.
Strzegom: Twórcze spotkania w Słodowni Strzegom
Fot. UM Strzegom
W Strzegomiu znajduje się największa baza magazynowa jęczmienia na Dolnym Śląsku i jedna z największych w Polsce!

O tym przekonali się uczestnicy spotkania integracyjnego w dn. 18 czerwca, na które władze Słodowni Strzegom zaprosiły rolników i przedstawicieli samorządu lokalnego - Zbigniewa Suchytę, burmistrza Strzegomia oraz jego zastępcę Wiesława Witkowskiego.

- Spotkania władz Słodowni Strzegom z rolnikami nie tylko naszej gminy to już tradycja - mówił Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia - To miły akcent nie tylko integracyjny, lecz także poznawczy i edukacyjny. Burmistrz Strzegomia wyraził zadowolenie z modernizacji zakładu oraz przyjaznych kontaktów władz słodowni ze środowiskiem lokalnym i samorządowym. Mam nadzieję, że bieżący rok będzie równie owocny jak poprzedni, a rolnicy gminy Strzegom będą zadowoleni z wysokiej jakości upraw jęczmienia i adekwatnych do tego cen zbytu.

Oprócz wymiany doświadczeń i poglądów, rolnicy wraz z zaproszonymi gośćmi zwiedzili zakład, po którym oprowadzał prezes Krzysztof Czaplicki, zapoznając zwiedzających z tegorocznymi inwestycjami, poszerzającymi bazę magazynową słodowni. Obiektem podziwu było sześć nowych silosów, każdy o pojemności ok. 2,5 tys. ton, wyposażonych w indywidualny system wentylacji oraz urządzenia do stałego pomiaru temperatury.

- Dzięki inwestycjom, przeprowadzonym przez Danish Malting Group w Słodowni Strzegom - komentuje Marcin Siemion, prezes zarządu Danish Malting Group Polska - powstała jedna z największych baz magazynowych jęczmienia na Dolnym Śląsku, o pojemności 60 tys. ton. Po wybudowaniu nowego kosza zwiększyły się nasze możliwości przyjęcia jęczmienia, które wynoszą ok. 200 ton na godzinę. Zostało powiększone także laboratorium przy bazie jęczmiennej. To spowoduje, że szybciej i sprawniej będziemy przyjmować jęczmień. Ostatecznie wartość wydatków poniesionych na rozbudowę bazy magazynowej w Strzegomiu zamknie się kwotą ponad 20 mln zł.

Marcin Siemion podkreślił, że Słodownia Strzegom stanowi bazę magazynową również dla zakładu w Sierpcu na Mazowszu.

Z modernizacji zakładu zadowoleni są rolnicy, bezpośrednio zainteresowani stałym zbytem, dobrą ceną i skróconym czasem oczekiwania w kolejce do zdania zakontraktowanego jęczmienia, co gwarantuje zainstalowanie drugiego kosza.

- Drugi kosz bardzo mnie cieszy, bo skróci się czas oczekiwania na wyładunek w słodowni. Jestem bardzo zadowolony z rozbudowy bazy magazynowej słodowni, ponieważ mogę oddać jęczmień prosto z pola i nie muszę się martwić przechowywaniem jęczmienia - mówi Zdzisław Kudyba, sołtys Strzegomia.

Słodownia Strzegom nie tylko produkuje szeroki asortyment słodów i inwestuje, modernizując bazę produkcyjną, ale także współpracuje z ośrodkami naukowymi i osiąga wysokie standardy etyczne w prowadzeniu działalności gospodarczej.

- Pomyślnie rozwija się współpraca naukowa Słodowni z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. W ostatnim czasie Słodownia Strzegom przeszła pomyślnie audyt etyczny i przystąpiła do międzynarodowej organizacji SEDEX, promującej standardy etyczne w biznesie - informuje Monika A. Marszycka, doradca ds. komunikacji.

Dodajmy, że SEDEX (Supplier Ethical Data Exchange), czyli platforma wymiany danych w obszarze etyki biznesowej dostawców, skupia firmy z różnorodnych branż z całego świata. Jej celem jest podnoszenie etyki prowadzenia działalności gospodarczej oraz ułatwienie członkom efektywnego zarządzania łańcuchami dostaw pod kątem odpowiedzialnych praktyk biznesowych. Wizytówką DMG Polska są działania związane z dbałością o środowisko, m.in. prowadzenie dokumentacji w wersji elektronicznej oraz skuteczne ograniczanie zużycia wody i energii.

(Grażyna Kuczer, rzecznik prasowy UM w Strzegomiu)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group