Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 985
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Region: Tymczasowy areszt dla mężczyzny podejrzanego o zabójstwo

Poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 13:14
Aktualizacja: 18:03
Autor: opr.red.
Świdnica/Region: Tymczasowy areszt dla mężczyzny podejrzanego o zabójstwo
Fot. red.
Kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów z powiatu świdnickiego, a podejrzanemu o zabójstwo. Zatrzymany, który już usłyszał w tej sprawie zarzuty, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

16 kwietnia 2016 r. policjanci z powiatu świdnickiego w jednym z mieszkań na terenie Świebodzic ujawnili zwłoki kobiety. Na miejscu znalezienia zwłok czynności przeprowadziła policyjna grupa dochodzeniowo – śledcza. Uczestniczył w nich również prokurator.

W sprawie tej zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo. Dalsze czynności prowadzone przez policję i prokuraturę pozwoliły na zebranie materiału dowodowego, który dał podstawę do przedstawienia zatrzymanemu zarzutu oraz wystąpienia do Sądu Rejonowego w Świdnicy z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowanie.

Sąd na podstawie zgromadzonego w tej sprawie materiału dowodowego, podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Świdnicy. Przypomnijmy, że za zabójstwo w świetle kodeksu karnego może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group