Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 871
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Tymczasowy areszt dla podejrzanej o zabójstwo

Czwartek, 13 października 2016, 16:03
Aktualizacja: 16:06
Autor: red
Świdnica: Tymczasowy areszt dla podejrzanej o zabójstwo
Fot. KPP Świdnica
Decyzją sądu na 3 miesiące do aresztu trafiła kobieta zatrzymana przez świdnickich policjantów, a podejrzana o zabójstwo swojego konkubenta.

9 października w jednym z mieszkań na terenie Świdnicy, funkcjonariusze ujawnili zwłoki 52-letniego mężczyzny. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 66-letnią konkubinę denata, podejrzewaną o jego zabójstwo.

Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, iż przyczyną zgonu mężczyzny była rana kłuta klatki piersiowej, która spowodowała krwotok wewnętrzny.

Zatrzymanej kobiecie przedstawiono zarzut zabójstwa. Drobiazgowe przesłuchania doprowadziły do złożenia przez 66-latkę wyjaśnień, w toku których przyznała się ona do popełnienia zarzucanego jej czynu. Przedstawiona przez podejrzaną wersja zdarzeń potwierdzona została w trakcie przeprowadzonego z jej udziałem eksperymentu procesowego.

Wszelkie wykonane w tej sprawie czynności dały podstawę do ustalenia, iż zdarzenie miało miejsce w nocy z 8 na 9 października. W mieszkaniu podejrzanej wspólnie z konkubentem spożywała ona alkohol. W pewnym momencie doszło pomiędzy nimi do kłótni, w trakcie której 66-latka nożem kuchennym ugodziła swojego partnera w klatkę piersiową. Doszło do przebicia płuca oraz krwotoku wewnętrznego, co okazało się bezpośrednią przyczyną zgonu mężczyzny.

Na wniosek prokuratora, świdnicki sąd zastosował wobec podejrzanej tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group