Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1006
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Tymczasowy areszt dla zabójcy bezdomnego mężczyzny

Wtorek, 9 sierpnia 2016, 9:52
Aktualizacja: 9:55
Autor: red
REGION: Tymczasowy areszt dla zabójcy bezdomnego mężczyzny
Fot. red
6 sierpnia 2016 roku Sąd Rejonowy w Kłodzku, na wniosek Prokuratora Rejonowego w Kłodzku, tymczasowo aresztował na okres trzech miesięcy 35–letniego Pawła B. podejrzanego o zabójstwo bezdomnego mężczyzny z Nowej Rudy.

Do zdarzenia doszło 4 sierpnia 2016 roku w godzinach popołudniowych w Nowej Rudzie-Słupcu na Osiedlu XXX-lecia. Za pawilonami handlowymi Paweł B. spożywał piwo i gdy zauważył 60-letniego Lesława M. od razu go zaatakował zadając mu dwa uderzenia nożem w plecy, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony zmarł w wyniku odniesionych obrażeń, a jego zwłoki ujawnił przypadkowy przechodzień.

Jeszcze tego samego dnia w godzinach wieczornych Paweł B. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji. W jego plecaku ujawniono zakrwawiony nóż, miał on również ślady krwi na odzieży.

Prokurator postawił Pawłowi B. zarzut zabójstwa. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Paweł B. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, a w złożonych wyjaśnieniach dokładnie opisał jego przebieg. Jako motyw swojego zachowania podał, że kilka lat temu został pobity przez pokrzywdzonego i gdy go zobaczył to postanowił się zemścić.

Podejrzany podobnie jak pokrzywdzony jest osobą bezdomną i przebywał na terenie Nowej Rudy.

Podejrzanemu za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group