Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 947
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Tysiące kwiatów i roślin zazieleni Świdnicę

Niedziela, 17 kwietnia 2016, 7:17
Aktualizacja: Czwartek, 21 kwietnia 2016, 16:06
Autor: opr.red.
Świdnica: Tysiące kwiatów i roślin zazieleni Świdnicę
Fot. użyczone
Zasadzone jesienią cebule tulipanów i narcyzów właśnie rozkwitają.

Kwiaty pojawiły się m.in. na skwerze Kaczyńskiego, na placu Grunwaldzkim, placu Jana Pawła II i placu św. Małgorzaty. Rośliny te zdobią także pasy drogowe przy rondach, m.in. przy ulicy Śląskiej, Pionierów, Komunardów, Kliczkowskiej i przy pl. Wolności. Powierzchnia na której rosną kwiaty wynosi ponad 500 metrów kwadratowych.

W kwietniu wykonano także nasadzenia wiosennych kwiatów. Bratki i stokrotki pojawiły się przy pl. Św. Małgorzaty, przy ul. Franciszkańskiej oraz na pl. Grunwaldzkim. Szałwia, żeniszek, begonia i aksamitka zakwitną na świdnickich placach, skwerach i rondach pod koniec maja. Zajmą powierzchnię prawie 800 metrów kwadratowych.

Dodatkowo kolorowe pelargonie i surfinie pojawią się w 129 koszach kwiatowych wiszących na latarniach, w 55 skrzynkach balkonowych, w 10 wieżach kwiatowych oraz na 6 stojakach ustawionych w różnych punktach miasta. Nowy blask zyskają także gazony kwiatowe i zieleńce.

Koszt wszystkich nasadzeń w tym także zakup kwiatów i roślin to w sumie prawie 200 tys. zł. Miejsca, gdzie występują nasadzenia kwiatów, w większości objęte są monitoringiem wizyjnym straży miejskiej. Za ich zrywanie grożą surowe kary pieniężne. Za takie wykroczenie w postępowaniu mandatowym grozi grzywna do 500 zł, a w postępowaniu przed sądem do 5 tys. zł.

Apelujemy w tym miejscu do mieszkańców, aby nie byli bierni i jak tylko będą świadkami niszczenia kwiatów bądź ich kradzieży, niech niezwłocznie powiadomią straż miejską lub policję.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group