Wtorek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 555
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Tytoń bez akcyzy

Piątek, 27 grudnia 2019, 15:11
Aktualizacja: Sobota, 28 grudnia 2019, 11:13
Autor: red
Świebodzice: Tytoń bez akcyzy
Fot. KPP Świdnica
Aż dwa busy były potrzebne, żeby przewieźć nielegalny tytoń i krajankę tytoniową bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnioną i zabezpieczoną przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Świebodzicach oraz funkcjonariuszy Służby Celno–Skarbowej we Wrocławiu , Referat Realizacji w Wałbrzychu. Straty Skarbu Państwa oszacować można na kwotę blisko 650 tys. złotych.

Funkcjonariusze komisariatu Policji w Świebodzicach wraz z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej we Wrocławiu, Referat Realizacji w Wałbrzychu prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości akcyzowej, w ramach realizacji informacji operacyjnej, „odwiedzili” jeną z posesji na terenie Świebodzic, gdzie przechowywany miał być tytoń bez polskich znaków akcyzy.

Tam w jednym z pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze „przy pracy” zastali 2 mężczyzn w wieku 31 oraz 36 lat. W wyniku sprawdzenia mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych na terenie posesji ujawniono ponad 1300 kg tytoniu oraz ponad 44 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej, ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli w w/w miejscu czynną maszynę do krojenia tytoniu oraz wagę elektroniczną. Śledczy ustalili, że uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego w tym przypadku oszacować można na kwotę blisko 650 tys. zł.

Zabezpieczony tytoń, maszyna do krojenia tytoniu, a także waga przekazane zostały funkcjonariuszom Urzędu Celno -Skarbowego, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Za popełnione przestępstwo, zgodnie z przepisami kodeksu karno -skarbowego, grozi kara grzywny oraz pozbawienia wolności do lat trzech, a także przepadek zabezpieczonego mienia.

Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się że 31-latek jest osobą poszukiwaną celem odbycia kary pozbawienia wolności i „z miejsca pracy” przewieziony został do Aresztu Śledczego gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group