Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Tytuł Mistrza Dolnego Śląska w zasięgu ręki

Czwartek, 23 marca 2017, 11:14
Autor: red
Żarów: Tytuł Mistrza Dolnego Śląska w zasięgu ręki
Fot. UM Żarów
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie walczą o tytuł Mistrza Dolnego Śląska.

Do wielkiego zwycięstwa pozostał jeszcze jeden etap, choć już teraz reprezentanci żarowskiej podstawówki osiągnęli znaczący sukces.

To wywalczone trzecie miejsce podczas XIII Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć", który odbył się w Wałbrzychu. Konkurs organizowany był przez zarząd województwa dolnośląskiego wraz ze Stowarzyszeniem Gmin Polskich Euroregionu Nysa pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.
- Serdecznie gratuluję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tym konkursie. Wysiłek i zaangażowanie zostały docenione, a wywalczone trzecie miejsce to wielki sukces naszych reprezentantów. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy - mówi Urszula Rurarz dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

W etapie półfinałowym uczestniczyły dwie drużyny uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie:

I drużyna: Malwina Szklarz, Bartosz Odzimkowski, Jakub Horoszkiewicz (z oddziału przedszkolnego) realizowała zadania przechodząc przez jedną, ale rozbudowaną stację i wykazując się wiadomościami z dziedziny bezpieczeństwa środowiskowego i pierwszej pomocy

II drużyna: Oliwia Dyrcz, Adrian Stroka, Maksymilian Górka (kategoria I-III) i III drużyna: Hanna Bal, Anna Bogatko, Wiktor Nowak (kategoria IV-VI) przechodzili przez 4 stacje, na których wykonali łącznie 8 zadań praktycznych.

Uczniowie: Hanna Bal, Anna Bogatko, Wiktor Nowak zajęli trzecie miejsce na 21 drużyn z całego regionu, kwalifikując się do finału dolnośląskiego, który zaplanowano na 10 maja we Wrocławiu. Na zwycięzców czekać będzie tytuł Mistrza Dolnego Śląska oraz nagroda specjalna w postaci pucharu prezydenta RP.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group