Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 1034
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: U przyjaciół strażaków w Lohmar

Poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 17:39
Aktualizacja: 17:41
Autor: red.
Żarów: U przyjaciół strażaków w Lohmar
Fot. UM Żarów
Przyjaźnie nawiązują się najszybciej podczas wspólnego przeżywania dnia codziennego i podczas radosnego biesiadowania. Ponownie mogli przekonać się o tym strażacy OSP z gminy Żarów. Tym razem jako goście, a nie gospodarze, mieli okazję do wymiany strażackich doświadczeń z druhami z Lohmar.

– Tradycyjny letni festyn, jaki Stowarzyszenie PluS Europa organizuje co roku na przełomie lipca i sierpnia odbył się tym razem z mocnymi strażackimi akcentami. Dlatego nie mogło na nim zabraknąć naszych polskich przyjaciół po fachu – opowiadał Timo Mailaender z Loeschgruppe Birk, jednostki OSP działającej na terenie Lohmar. – Poza strażakami zapropszenie otrzymali też przedstawiciele żarowskich władz oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który zawsze bardzo entuzjastycznie i serdecznie zajmuje się nami, gdy odwiedzamy Żarów – dodaje prezes Stowarzyszenia PluS Europa Daniel Wuttke.

Pod gościnnym dachem remizy strażackiej w Birk druhowie z gminy Żarów mogli nie tylko obejrzeć wozy bojowe, mundury czy sprzęt, jaki mają do dyspozycji ich niemieccy koledzy, ale również spotkać się w radosnej i serdecznej atmosferze, pokosztować regionalnych potraw i pobawić przy akompaniamencie lokalnej grupy muzycznej. W programie zaplanowano też wycieczkę do Kolonii i zwiedzanie ważniejszych zabytków tego kolorowego i dynamicznego miasta.

- Cały pobyt był bardzo udany. Wracamy do domu z miłymi wspomnieniami. I z prezentem w postaci prądownicy, która na pewno się przyda i będzie dobrze służyć u nas w gminie. Dziękujemy za gościnę i cieszymy się kolejne spotkanie! – mówił Stanisław Pilarczyk z OSP Wierzbna, podczas pożegnania z gospodarzami.

(UM Żarów)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group