Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 875
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Uchwała Obywatelska ws. Kongresu Regionów trafiła do Przewodniczącej Rady Miejskiej

Niedziela, 23 marca 2014, 9:17
Aktualizacja: Środa, 26 marca 2014, 0:47
Autor: red.
Świdnica: Uchwała Obywatelska ws. Kongresu Regionów trafiła do Przewodniczącej Rady Miejskiej
Fot. użyczone
Działacze Prawa i Sprawiedliwości, w dniu 21 marca 2014 roku, przedstawili Przewodniczącej Rady Miejskiej, Joannie Gadzińskiej projekt obywatelskiej uchwały w sprawie wyrażenia sprzeciwu mieszkańców Świdnicy wobec planowanej organizacji V Ogólnopolskiego Kongresu Regionów ze środków budżetowych miasta.

- Po przeprowadzonej weryfikacji list poparcia okazało się, że udało się zaangażować blisko 1130 mieszkańców miasta, którzy poparli projekt uchwały przeciwko Kongresowi Regionów. To najlepszy wynik tego typu projektów w historii Świdnicy - mówi radny Robert Garstecki, przewodniczący PiS w mieście i dodaje, ze udało się w sumie uzbierać 1300 podpisów, jednak część osób nie posiadała zameldowania na terenie gminy miejskiej.

Zgodnie ze Statutem Miasta od momentu złożenia wniosku Przewodnicząca Rady Miejskiej ma dwa tygodnie na przekazanie sprawy Prezydentowi Świdnicy, Wojciechowi Murdzkowi. Prezydent ma z kolei kolejne 30 dni na sprawdzenie legalności zebranych podpisów i jego zatwierdzenie.

- Wszystko wskazuje na to, że projekt uchwały obywatelskiej trafi pod obrady Rady Miejskiej w Świdnicy jeszcze w kwietniu. Cieszymy się, że mieszkańcy miasta tak pozytywnie odnieśli się do zaproponowanej inicjatywy. To potwierdza, że Prezydent Wojciech Murdzek powinien jednak skupić się na pozyskaniu sponsorów dla organizacji Kongresu Regionów
i zrezygnować z jego odgórnego finansowania ze środków miasta -
stwierdził Łukasz Apołenis, Sekretarz PiS w regionie wałbrzyskim.

(PiS)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group