Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 945
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Uchwały i nie tylko

Piątek, 4 października 2019, 15:21
Autor: red
Świebodzice: Uchwały i nie tylko
Fot. UM Świebodzice
30 września, odbyła się XVI sesja Rady Miejskiej. Przewodniczący rozpoczął obrady od przekazania radnym informacji o śmierci Kornela Morawieckiego. Pamięć polskiego polityka, działacza opozycji antykomunistycznej w czasach PRL–u, założyciela i przewodniczącego Solidarności Walczącej, posła i marszałka seniora, odznaczonego orderem Orła Białego, uczczono minutą ciszy.

Na początku dalszej części posiedzenia rozpatrywano trzy wnioski o zmianę porządku obrad:

- na wniosek radnego Marka Gąsiora głosowano w sprawie wprowadzenia do porządku obrad projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie powołania doraźnej Komisji Statutowej - wniosek został przyjęty większością głosów,
- na wniosek radnej Ewy Dziwosz głosowano w sprawie zdjęcia z porządku obrad projektu uchwały dotyczącej wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia międzygminnego dotyczącego zapewnienia wsparcia w mieszkaniu chronionym osobom z terenu innych gmin przez Gminę Świebodzice - wniosek został przyjęty większością głosów,
- na wniosek radnego Łukasza Kwadransa głosowano w sprawie zdjęcia z porządku obrad punktu: Przyjęcie protokołów z XIV (projekt) i XV (projekt) sesji Rady Miejskiej - wniosek nie został przyjęty.

Po informacji Przewodniczącego Rady Miejskiej i sprawozdaniu Burmistrza Miasta z działań podejmowanych w okresie międzysesyjnym rozpatrywano wniosek o odwołanie radnego Zdzisława Pantala z funkcji Przewodniczącego Rady Miejskiej. Zgodnie ze statutem gminy wyłoniono w tym celu Komisję Skrutacyjną w składzie:

- Adam Pofelski - przewodniczący;
- Aneta Dobosz- członek,
- Krystian Wołoszyn - członek,
- Tomasz Czekaj - członek.

Po głosowaniu tajnym przewodniczący komisji poinformował, że wniosek nie uzyskał wymaganej większości głosów. W kolejnym punkcie radni procedowali nad projektami uchwał w sprawie:

- zmian budżetu gminy na 2019 r.
- zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Świebodzice na lata 2019-2025
- zaliczenia dróg wojewódzkich (bez numerów) - ulicy Świdnickiej i ulicy Wolności - do kategorii dróg gminnych
- uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie powołania doraźnej Komisji Statutowej.

Ożywioną dyskusję wywołał projekt dotyczący zaliczenia dróg wojewódzkich (bez numerów) - ulicy Świdnickiej i ulicy Wolności - do kategorii dróg gminnych. Zakłada on, że w/w fragmenty dróg zostaną przekazane Gminie Świebodzice bezpośrednio przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego, zgodnie z art. 10 ust. 5 ustawy o drogach publicznych brzmiący: "Odcinek drogi zastąpiony nowo wybudowanym odcinkiem drogi, z chwilą oddania go do użytkowania, zostaje pozbawiony dotychczasowej kategorii i zaliczony do kategorii drogi gminnej".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group