Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1209
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Międzyrzecze: Uczą się programowania

Wtorek, 30 czerwca 2020, 9:49
Aktualizacja: 10:03
Autor: red
Międzyrzecze: Uczą się programowania
Fot. UM Strzegom
Dziecko w wieku przedszkolnym jest ciekawe świata, pragnie doświadczać wszystkiego na sobie, entuzjastycznie podchodzi do nowości. Wszystkie te umiejętności staramy się rozwijać w Tęczy.

Dlatego już po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Uczymy dzieci programować. Kodowanie ma dywanie". Jest to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia.

W tym roku szkolnym do naszych aktywności z kodowania (programujemy na macie do kodowania z wykorzystaniem kolorowych kubeczków oraz za pomocą wirtualnej maty) dołączyły 2 ozoboty wraz z zestawami drewnianych puzzli. Ozoboty to bardzo małe roboty, które zabierają dzieci w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów na kartce papieru lub na macie do kodowania, dzieci programują zadania, które wykonuje robot. Ozobot rozpoznaje odpowiednie sekwencje kolorowych linii i podąża ich śladem. Za pomocą kredek, flamastrów lub drewnianych puzzli możemy w prosty sposób stworzyć alternatywną formę nauki poprzez zabawę.

Dzięki wprowadzeniu ozobotów do nauki kodowania, nasze przedszkolaki w namacalny sposób przekonują się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia. Programując z wykorzystaniem ozobotów, dzieci są w stanie od razu zaobserwować efekty swojej pracy, co stwarza im przyjaźniejsze warunki do przyswajania wiedzy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group