Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1326
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Makowice: Uczcili pamięć Dudkowskiego

Poniedziałek, 19 lutego 2024, 16:29
Aktualizacja: 16:30
Autor: red
Makowice: Uczcili pamięć Dudkowskiego
Fot. Gmina Świdnica
Na zaproszenie klubu sportowego PŁOMIEŃ Makowice & Tenis stołowy, gminy Świdnica, Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy oraz Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy w minioną sobotę w świetlicy wiejskiej w Makowicach, 29 mężczyzn i 9 kobiet wzięło udział w III Memoriale Ryszarda Dudkowskiego – Turnieju Tenisa Stołowego w kategorii open.

Ryszard Dudkowski był wieloletnim prezesem Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy oraz wiceprezesem Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu. Pełnił także funkcje wiceprezesa Gminnego LKS Świdnica i nauczyciela, wychowawcy i kierownika internatu Zespołu Placówek Specjalnych w Bystrzycy Górnej. Otrzymał tytuł Zasłużonego dla Gminy Świdnica. Sport był jego wielką pasją, którą z powodzeniem krzewił wśród młodzieży i nie tylko.

III Memoriał Ryszarda Dudkowskiego w Makowicach otworzyli Teresa Mazurek wójt gminy Świdnica, Bartłomiej Strózik zastępca wójta, Krzysztof Jas dyrektor GOKSiR, Leszek Noworól prezes Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS, Michał Studnicki prezes klubu Płomień Makowice, radni Rady Gminy Świdnica, przyjaciele.

Turniej przyniósł wiele sportowych emocji. Zawodnicy z zaangażowaniem i dumą czcili pamięć Ryszarda Dudkowskiego, podejmując się rywalizacji z klasą i na najwyższym poziomie.

W kategorii kobiet na podium stanęły:

Julia Zalewska;
Alicja Dymura;
Justyna Szewcza,

a w kategorii mężczyzn:

Mirosław Stodolica;
Rafał Zajączkowski;

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group