Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 916
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Uczennice świebodzickiego LO – laureatkami

Piątek, 1 marca 2019, 15:09
Autor: red
Świebodzice: Uczennice świebodzickiego LO – laureatkami
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Zaskoczenie, suspens, nagła zmiana, czy nieoczekiwany zwrot akcji– to nie tylko cechy dobrego, interesującego, zapierającego dech w piersiach tekstu literackiego, ale także ludzkiego życia, które– czy tego chcemy, czy nie– lubi zaskakiwać i często obraca wniwecz nasze misterne plany i długo budowane strategie działania.

Niewyjaśnione sytuacje, pogmatwane zdarzenia, dziwność i zawikłanie egzystencji stało się więc kanwą prac tegorocznej edycji XII DOLNOŚLĄSKIEGO PRZEGLĄDU TWÓRCZOŚCI LITERACKIEJ DZIECI I MŁODZIEŻY. Przebiegała ona bowiem pod hasłem „I wtedy stało się jasne…”, które zakładało wprowadzenie czytelnika w stan ustawicznego zdziwienia i niepewności. Wśród 198 autorów opowiadań i wierszy, którzy podjęli się zwerbalizowania swoich wyobrażeń, znalazły się 2 uczennice z Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach- Zofia Brzozowiec z 1. klasy i Anna Bułas z 3. klasy. Obie zostały docenione przez jury konkursu za niezwykle dojrzałe, odważne i oryginalne ujęcie tematu oraz wysoki poziom językowy prac. Opowiadanie Ani uhonorowano główną nagrodą, a wiersze Zosi otrzymały wyróżnienie w kategorii „szkoły ponadgimnazjalne”. Konkurs cieszy się dużą popularnością- oprócz tekstów nadesłanych z Dolnego Śląska, znalazły się tu prace z odległych miast całej Polski. Na uroczystej gali rozdania nagród, która odbyła się 22.lutego, spotkali się twórcy, ich rodzice, nauczyciele i przyjaciele. Organizatorzy w ciekawej formie poinformowali o wynikach konkursu- poprosili autorów o odczytanie fragmentów nagrodzonych prac, a zaproszeni goście z zapartym tchem słuchali próbek tej twórczości.

Opowiadania i wiersze zostaną w całości opublikowane na stronie internetowej organizatora. Jako jeden z zaproszonych na galę gości czułam się dumna i wzruszona, słuchając interpretacji tekstów przez nagrodzone autorki. Ania i Zosia z właściwą sobie wrażliwością i umiejętnością przyciągania uwagi- skradły serca słuchaczy. Obie mają już za sobą literackie trofea, a ja mam nadzieję, że jeszcze nie raz przyjdzie mi pisać o ich sukcesach i czytać prace, które wyjdą spod ich pióra.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group