Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Uczniowie II LO wygrali dolnośląski konkurs historyczny

Czwartek, 17 kwietnia 2014, 9:03
Aktualizacja: 11:05
Autor: red.
Wrocław: Uczniowie II LO wygrali dolnośląski konkurs historyczny
Fot. użyczone
Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy: Dominik Wąsowicz i Igor Starke reprezentowali powiat świdnicki w Konkursie "Polska,Polacy.Dolnoślązacy... 10 lat w Unii Europejskiej".

Organizatorem konkursu był Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdnicy. Konkursowi patronował Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Radosław Mołoń. Konkurs, którego finał odbył się skierowany był do uczniów dolnośląskich szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych i dotyczył wiedzy z zakresu integracji Polski z Unią Europejską oraz członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Starostwo Powiatu Świdnickiego wytypowało uczniów II LO do udziału w konkursie, biorąc pod uwagę ich wcześniejsze osiągnięcia w konkursach historycznych i wiedzy o społeczeństwie.

W nagrodę Dominik i Igor otrzymali sprzęt elektroniczny oraz zaproszenie na wycieczkę w kwietniu do Warszawy i a we wrześniu do Brukseli. Jest to kolejny sukces uczniów II LO w konkursach na szczeblu wojewódzkim. 11 kwietnia odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim wręczenie nagród w wygranym przez uczennice II Liceum Ogólnokształcącego konkursie "Józef Ignacy Kraszewski - pisarz obojga narodów" organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach partnerskiej współpracy Regionu Dolnego Śląska i Regionu Saksonii.

II LO reprezentowały: Jagoda Czaczka, Adrianna Kaszubowska i Aleksandra Stojak. Oprócz tabletów wygrały wyjazd do Drezna. Gratulujemy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group