Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1372
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Uczniowie na wycieczkach

Sobota, 4 grudnia 2021, 7:21
Autor: red
Żarów: Uczniowie na wycieczkach
Fot. UM Żarów
Gmina Żarów otrzymała dofinansowanie w wysokości 23.840 złotych dla szkół na organizację wycieczek szkolnych w 2021r. w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” – Program Rządowy Polski Ład w formie dotacji celowej.

Całkowity koszt zadania to kwota 33.450 złotych. Dzięki dodatkowym środkom finansowym, o które wnioskowali pracownicy Referatu Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Żarowie, uczniowie mogli wybrać się na zaplanowane edukacyjne wycieczki szkolne. Miejsca wycieczek zostały wybrane przez szkoły z przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki listy priorytetowych obszarów edukacyjnych.

Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego i Muzeum Papiernictwa w Dusznikach- Zdrój zwiedzali uczniowie klas III Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. Z kolei ósmoklasiści w ramach programu „Poznaj Polskę” wybrali się do Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gdańsku, zwiedzali Katedrę pw. WNMP i Św. Wojciecha w Gnieźnie, Rezerwat archeologiczny Biskupin oraz Poznań – historyczny zespół miasta.

Ciekawy program wycieczek dla uczniów zaplanowała także Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Imbramowicach. Uczniowie klas I-III zwiedzali Krasiejów i Park Dinozaurów oraz Opole, gdzie udali się do Muzeum Wsi Opolskiej. 8 grudnia zaplanowana została wycieczka również dla uczniów klas IV-VIII. Uczniowie wybiorą się do Wrocławia, gdzie odwiedzą Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Centrum Historii Zajezdnia.

Program „Poznaj Polskę” ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Program jest realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej, Fundacją Nauk Humanistycznych oraz Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group