Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzelce: Uczniowie w SKSonTour w Oleśnicy

Wtorek, 27 listopada 2018, 18:37
Aktualizacja: Czwartek, 29 listopada 2018, 8:39
Autor: red
Strzelce: Uczniowie w SKSonTour w Oleśnicy
Fot. UG Marcinowice
Uczniowie biorący udział w zajęciach sportowych w szkole w Strzelcach w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej imprezie – SKSonTour.

Wydarzenie to było jednym z ośmiu w kraju i odbyło się w Hali Sportowej Atol w Oleśnicy. Głównym organizatorem tego sportowego spotkania była Dolnośląska Federacja Sportu oraz Instytut Sportu - Państwowy Instytut Badawczy z Warszawy, który we współpracy z AWF Warszawa realizuje badania sprawności fizycznej dzieci i młodzieży.

Co kryje się pod nazwą SKSonTour?

To cykl wydarzeń sportowych organizowanych w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy. Jest to jednocześnie projekt mający na celu identyfikację talentów sportowych i promujący Program Szkolny Klub Sportowy oraz integrację jego uczestników. Głównym założeniem SKSonTour była realizacja obwodu stacyjnego, podczas którego uczestnicy poznali nowe formy aktywności oraz byli poddani testom sprawności fizycznej. A były to m. in.: wioślarstwo, skok w dal + platforma dynamoteryczna, zwis na drążku, bieg wahadłowy, test gibkości + pomiary antropometryczne, warsztaty z pierwszej pomocy, deskorolka, speed-ball, stacja z mistrzem, refleksomierz a na koniec fotobudka i zdjęcia w nietypowych przebraniach. Wśród zaproszonych gości znalazły się gwiazdy sportu, Rafał Omelko - polski lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 400 metrów oraz na 400 metrów przez płotki. W 2018 biegł na drugiej zmianie polskiej sztafety 4x400 metrów, która triumfowała w halowych mistrzostwach świata i ustanowiła wynikiem 3:01,77 halowy rekord świata w tej konkurencji oraz Łukasz Krawczuk – sprinter. Uczniowie mieli również okazję spotkać się z niepełnosprawnym sportowcem, parakolarzem, Rafałem Mikołajczykiem – zdobywcą Pucharu Europy, Mistrzem Polski. Nie brakowało sportowych atrakcji, nowych doświadczeń i wspaniałej zabawy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group