Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 594
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Uczniowie z SP w Żarowie biorą udział w akcji „Wielka mapa Polski”

Środa, 3 kwietnia 2019, 17:56
Autor: red
Żarów: Uczniowie z SP w Żarowie biorą udział w akcji „Wielka mapa Polski”
Fot. UM Żarów
Uczniowie klasy 1b i 3a ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie zgłosiły się do akcji organizowanej przez WSiP „Wielka mapa Polski”.

Akcja ta została objęta patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Biura Niepodległa, Związku Powiatów Polskich, Dziennika Warto Wiedzieć.

Poprzez wymianę pocztówkową między szkołami z całej Polski, uczniowie tych klas prezentując największe atrakcje swojego regionu, biorą udział w jego promocji. Nawiązując korespondencję z innymi szkołami, odkrywają najciekawsze miejsca w innych regionach kraju oraz nawiązują przyjaźnie. Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszą się uzupełnianie otrzymanymi pocztówkami wielkiej mapy Polski, a także pisanie i adresowanie widokówek do koleżanek i kolegów z innych szkół.

– Przekazywane na bieżąco przez WSiP materiały edukacyjne uatrakcyjniają zajęcia oraz przyczyniają się w ciekawy, odmienny sposób do poznawania nowych zakątków Polski, ich osobliwych miejsc i ciekawostek z nimi związanych. Tym samym nie tylko pogłębiają wiedzę z zakresu edukacji społeczno-przyrodniczej, ale również uczą mniej popularnych umiejętności, jakimi są tradycyjne listy – mówią Ewa Mika oraz Iwona Nieradka nauczycielki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group