Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 911
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Udając pracownicę MOPS–u ukradła pieniądze

Sobota, 10 września 2016, 7:58
Aktualizacja: 9:02
Autor: red
Żarów: Udając pracownicę MOPS–u ukradła pieniądze
Fot. KPP Świdnica
Policjanci z z Komisariatu Policji w Żarowie zatrzymali 30–letnią kobietę, która podając się za pracownicę ośrodka pomocy społecznej, weszła do mieszkania starszej osoby, a następnie ukradła 800zł.

Zdarzenie miało miejsce 25 sierpnia w Żarowie. Do mieszkania 81-letniej pani przyszła kobieta podająca się za pracownika ośrodka pomocy społecznej. Oszustka oświadczyła, iż chciałaby porozmawiać w sprawie wycieczki dla emerytów, organizowanej rzekomo przez tamtejszą parafię oraz MOPS. Podejrzewana nie okazała żadnych dokumentów, pomimo tego została wpuszczona do środka. W trakcie rozmowy sprawczyni poprosiła pokrzywdzoną o pożyczenie jej kwoty 100 zł, na co starsza pani zgodziła się i poszła po pieniądze. Po chwili przyniosła plik banknotów, wręczyła podejrzewanej 100 zł, a pozostałe pieniądze położyła na stole. Kiedy gospodyni wyszła na moment do innego pomieszczenia, złodziejka zabrała wszystkie banknoty i opuściła mieszkanie. Łącznie ukradła 800 zł. Gdy pokrzywdzona zorientowała się w sytuacji, zawiadomiła policję.

Kilkudniowa, drobiazgowa praca policjantów Zespołu Kryminalnego z Komisariatu Policji w Żarowie doprowadziła do ustalenia, a następnie zatrzymania podejrzewanej. Okazała się nią 30-letnia mieszkanka Żarowa. Kobieta usłyszała już zarzuty oszustwa oraz kradzieży i przyznała się do popełnienia opisanego czynu. Teraz czeka ją sprawa w sądzie.

Przypomnijmy, że za oszustwo grozi kara do 8 lat, a za kradzież do 5 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group