Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 708
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Jaworzyna Śląska: Udrożnią Pełcznicę

Wtorek, 9 marca 2021, 7:52
Autor: red
Gmina Jaworzyna Śląska: Udrożnią Pełcznicę
Fot. red
150 tys. złotych na udrożnienie koryta Pełcznicy.

Środki w tej wysokości Wody Polskie zamierzają przeznaczyć w tym roku na prace porządkowe na rzece Pełcznica. Na odcinku pomiędzy Cierniami (gmina Świebodzice) a Pasieczną (gmina Jaworzyna Śląska) mają zostać uporządkowane brzegi oraz koryto rzeki.

Zadanie zostało wpisane do projektu „Programu realizacji zadań związanych z utrzymaniem wód na 2021 r.” Pierwotnie przewidziane było do realizacji w 2020 r. Planowano przeprowadzić prace na odcinku 3,5 km pomiędzy Pasieczną a Stanowicami (gmina Strzegom) za kwotę 75 tys. złotych. Jak informuje Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Zarząd Zlewni w Legnicy, nie było to możliwe ze względu na brak środków finansowych. W tym roku rozszerzono odcinek, który obejmą prace porządkowe. Udrożnione zostanie koryto i zabezpieczone brzegi na odcinku 6,5 km pomiędzy Cierniami a Pasieczną. Na realizację zadania przewidziano 150 tys. złotych. - Mając na uwadze konieczność wykonania wnioskowanych przez państwa prac, tutejsza jednostka będzie czynić starania prowadzące do realizacji zadania ujętego w projekcie „Programu realizacji zadań związanych z utrzymaniem wód oraz pozostałego mienia Skarbu państwa związanego z gospodarką wodną na 2021” – informują przedstawiciele Wód Polskich.

Problem był wielokrotnie zgłaszany przez gminę Jaworzyna Śląska. Jest on szczególnie uciążliwy dla rolników posiadających pola w pobliżu Pełcznicy. Były one regularnie zalewane przy każdych większych opadach deszczu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group