Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 712
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Jaworzyna Śląska: Ukrywał się dwa lata

Czwartek, 23 marca 2023, 11:50
Autor: red
Gmina Jaworzyna Śląska: Ukrywał się dwa lata
Fot. Dolnośląska Policja
Wrocławscy funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób zatrzymali 26–latka, który ponad 2 lata temu dopuścił się czynnej napaści na policjantów i pomimo zasądzonej kary pozbawienia wolności, unikał wykonania wyroku. Sąd Rejonowy w Świdnicy wydał za nim list gończy, dlatego sprawą zajęli się wrocławscy „łowcy głów”.

Funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu poprzez dynamiczne i skuteczne działania zatrzymali poszukiwanego listem gończym 26-letniego mieszkańca gminy Jaworzyna Śląska, który to we wrześniu 2020 r. dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji. Do zdarzenia, za które mężczyzna był poszukiwany, doszło podczas interwencji na terenie jednej z miejscowości powiatu świdnickiego. Przypomnijmy - w sobotę 12 września 2020 roku świdniccy policjanci zostali wezwani na interwencję. Powodem wezwania było uszkodzenie ciała jednego z mieszkańców przez ustalonego sprawcę. W trakcie podjętych czynności funkcjonariusze zostali zaatakowani przez dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu świdnickiego. Zgromadzony wtedy materiał dowodowy ukazał, z jaką agresją i brutalnością ze strony napastników zmierzyli się interweniujący policjanci. Pomimo tego jeden z mężczyzn został zatrzymany na miejscu zdarzenia, drugi zaś niedługo potem. Nietrzeźwi wówczas mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Zebrany w śledztwie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanym zarzutów min. czynnej napaści na funkcjonariuszy oraz ich znieważenia.

Sąd Rejonowy w Świdnicy wydał list gończy wobec młodszego z mężczyzn, ponieważ unikał on wykonania wydanego wobec niego w tej sprawie wyroku. Wtedy tym tematem zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób komendy wojewódzkiej.

Przeprowadzone zintensyfikowane działania i wykorzystane metody wrocławskich funkcjonariuszy pozwoliły ustalić miejsce przebywania poszukiwanego. Został on namierzony kilka dni temu i zatrzymany. Teraz nie uniknie już odpowiedzialności na popełnione czyny i najbliższe 2 lata i 6 miesięcy spędzie w zakładzie karnym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group