Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 900
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Ulica Klonowa pod okiem strażników

Wtorek, 2 lutego 2016, 7:18
Aktualizacja: 11:57
Autor: opr.red.
Świdnica: Ulica Klonowa pod okiem strażników
Fot. www.sm.swidnica.pl
Parkowanie pojazdów, zgodne z obowiązującymi przepisami to temat rzeka.

Infrastruktura drogowa, ta w naszym kraju, nie nadąża za ciągle przybywającą ilością pojazdów. Przepisy zawarte w kodeksie drogowym też, tak do końca nie odpowiadają duchowi czasu. Jednakże w tych ogólnych jak i szczególnych regulacjach, dotyczących parkowania, są takie, których nieprzestrzeganie jest szczególnie uciążliwe dla innych użytkowników.

W dniu 30.01.2016 r. o godz. 16.10 po raz kolejny strażnicy musieli interweniować w stosunku do osób nie stosujących się do ustawionego przy ul. Klonowej w Świdnicy znaku zakazu zatrzymywania. Tłumaczenie kierowcy, tak jak prawie w każdym przypadku, tak i tym razem, polegało na prozaicznym stwierdzeniu: „Bo ja tylko na chwileczkę”. Kierowca za niedostosowanie się do przepisów ruchu drogowego został rozliczony w trybie przepisów kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Tym razem skończyło się na reprymendzie, ale liczyć się trzeba z tym, że za naruszenie znaku B-36 ustawodawca przewidział mandat w kwocie 100 zł lub postępowanie sądowe, które skutkować może znacznie wyższą grzywną, sięgającą nawet do 5000 zł.

Trzeba zaznaczyć, że znak zakazu zatrzymywania został ustawiony przy tej ulicy w związku z częstym blokowaniem bram wyjazdowych z prywatnych posesji przez „zatrzymujących się na chwilę i robiących w pobliskim sklepie zakupy” kierowców. Ulica Klonowa jest bowiem dość specyficzną ulicą, która łączy ze sobą przestrzenie, z jednej strony - zabudowy domów jednorodzinnych z bezalternatywnymi wyjazdami usytuowanymi bezpośrednio do przedmiotowego pasa drogowego, z drugiej strony – bloków osiedlowych nie wymagających tak gęstej sieci podjazdów oraz o znacznie większej możliwości manewrowania w celu dojazdu lub opuszczenia przyblokowej przestrzeni parkingowej. Postarajmy się zatem zrozumieć potrzeby mieszkańców domów jednorodzinnych, którzy oczekują, że w każdej chwili będą mogli wyjechać ze swojej posesji, albo też na nią wjechać.

Zastosujmy się do regulacji prawa o ruchu drogowym ograniczającym w tym miejscu możliwość zatrzymania pojazdu. Wychodząc z samochodu do pobliskiego sklepu, zastanówmy się, czy sami chcielibyśmy mieszkać w takim miejscu, w którym co chwilę mielibyśmy zastawiany wyjazd.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group