Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Ulice Paderewskiego i Matejki zostaną przebudowane?

Piątek, 18 listopada 2016, 14:39
Autor: red
Strzegom: Ulice Paderewskiego i Matejki zostaną przebudowane?
Fot. UM Strzegom
Wniosek gminy Strzegom pn. "Przebudowa dróg gminnych w Strzegomiu: ul. Paderewskiego, Matejki łączących się z drogą wojewódzką nr 374" znalazł się na 8. miejscu – na 29 wniosków złożonych przez dolnośląskie gminy – wstępnej listy rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019".

Istnieje zatem duże prawdopodobieństwo otrzymania przez gminę Strzegom dofinansowania z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu.

Wyniki naboru będą znane w grudniu br., kiedy to lista rankingowa zostanie ostatecznie zatwierdzona przez ministra infrastruktury i budownictwa oraz wojewodę dolnośląskiego. Wartość projektu to blisko 4,5 mln zł, a wnioskowana dotacja stanowi kwotę ponad 2,2 mln zł.

Ulice Paderewskiego i Matejki będą przebudowane na całej długości.
- Obydwie ulice będą jednokierunkowe, a wzdłuż nich powstanie dwukierunkowa ścieżka rowerowa, która połączy Rynek z budowaną obecnie ścieżką na ul. Kościuszki (w kierunku Góry Krzyżowej). Pojawią się kolejne innowacyjne rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego, z których najciekawszym będzie skrzyżowanie ul. Paderewskiego i Bankowej w formie wyspy wyniesionej. Uprzywilejowany zostanie ruch pieszy i rowerowy, przy jednoczesnym spowolnieniu ruchu samochodowego - szczególnie na stromej ul. Bankowej - informuje burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

W projekcie zadbano o wyznaczenie miejsc postojowych, a na wlocie ul. Paderewskiego w ul. Legnicką wyznaczone zostaną pasy do skrętu w lewo i w prawo.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group