Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 638
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Umowa na prowadzenie rehabilitacji podpisana

Wtorek, 7 lutego 2017, 16:07
Autor: red
Żarów: Umowa na prowadzenie rehabilitacji podpisana
Fot. UM Żarów
Jak co roku burmistrz Leszek Michalak przyznał dofinansowania z budżetu gminy Żarów stowarzyszeniom i organizacjom pozarządowym działającym w naszym mieście. Jak do tej pory, na ich działalność przeznaczonych zostało ponad 75 tysięcy złotych.

Pieniądze trafiły nie tylko do świdnickiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum", które wspiera swoim działaniem osoby chore w terminalnej fazie choroby nowotworowej, ale także Żarowskiego Stowarzyszenia "Edukacja".

Na realizację zadania "Świadczenie usług rehabilitacyjnych na terenie miasta Żarów" stowarzyszenie otrzymało dotację w wysokości 24 tysięcy złotych. Umowę podpisali burmistrz Leszek Michalak oraz Helena Słowik prezes Żarowskiego Stowarzyszenia "Edukacja".
- Na terenie naszej gminy działa wiele stowarzyszeń i organizacji, które mają za zadanie wspierać naszych mieszkańców. Stąd, my jak samorządowcy wychodzimy z założenia, że trzeba tym organizacjom pomagać. Dlatego każdego roku, w budżecie naszej gminy staramy się zabezpieczyć środki finansowe dla funkcjonujących stowarzyszeń, które realizują zadania z myślą o mieszkańcach naszej gminy - mówi Roman Konieczny przewodniczący Rady Miejskiej, który także obecny był przy podpisywaniu umowy.

Poradnia Rehabilitacyjna przy żarowskim szpitalu przyjmuje pacjentów już od kilku lat. Za zabiegi rehabilitacyjne pacjenci płacą tylko połowę kosztów. Pozostałą część pieniędzy dopłaca gmina, a dalszą organizacją zabiegów zajmuje się Żarowskie Stowarzyszenie "Edukacja". To tutaj Żarowianie mogą dokonać rejestracji i otrzymać decyzję o dofinansowaniu świadczeń.
- Rozwiązanie, które zaproponowaliśmy wspólnie naszym mieszkańcom bardzo dobrze funkcjonuje. W minionym roku z zabiegów rehabilitacyjnych skorzystało 266 mieszkańców. To pokazuje tylko, jak duże jest zapotrzebowanie na tego typu usługi wśród mieszkańców naszej gminy. Najważniejsze, że pacjenci mogą korzystać z usług rehabilitacyjnych na miejscu, po znacznie niższym koszcie - dopowiada Helena Słowik prezes Żarowskiego Stowarzyszenia "E dukacja".

Zabiegi rehabilitacyjne w żarowskim szpitalu cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Przychodnia Rehabilitacyjna, która została dla nich uruchomiona wyposażona jest w nowy i specjalistyczny sprzęt. A pacjenci nie muszą dojeżdżać do innych sąsiednich miejscowości i czekać w kolejce na zabieg.
- Te zabiegi są bardzo istotne dla codziennego funkcjonowania, bo pozwalają naszym pacjentom dłużej utrzymać sprawność. Dzięki współpracy z gminą i Żarowskim Stowarzyszeniem "Edukacja" pacjenci obsługiwani są bardzo sprawnie, a kolejki na zabiegi nie są tak długie - wyjaśnia Dorota Podwórna ordynator szpitala w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group