Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 887
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Unijne dofinansowanie na realizację projektu „Uwierz we własne siły”

Sobota, 10 czerwca 2017, 17:45
Aktualizacja: Niedziela, 11 czerwca 2017, 10:02
Autor: red
Świdnica: Unijne dofinansowanie na realizację projektu „Uwierz we własne siły”
Fot. UM Świdnica
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości ponad 390 tys. zł na realizację projektu pn. "Uwierz we własne siły". Będzie on przeprowadzany od września br. do maja 2019 roku. Szacowany całościowy koszt zadania to ok. 480 tys. zł.

Projekt „Uwierz we własne siły” zakłada wielopłaszczyznowe działania skierowane do grupy osób zamieszkałych na terenie miasta Świdnicy, u których pracownicy socjalni diagnozują zagrożenie ubóstwem i wykluczeniem społecznym, wskutek problemów w dostępie do zasobów rynku pracy i dóbr społeczno-gospodarczych. Działaniami związanym z realizacją projektu objęte zostaną więc osoby uzależnione od pomocy społecznej, o niskich lub nieodpowiadających potrzebom rynku pracy kwalifikacjach, jak i osoby o niskich kompetencjach społecznych, nieumiejętnym sprawowaniu opieki nad swoimi dziećmi oraz pozbawione motywacji do zmiany na lepsze.
- Wśród uczestników uwzględniona zostanie grupa osób, która dodatkowo ma szczególne problemy z odnalezieniem się na rynku pracy. Bezpośrednim efektem projektu jest aktywne włączenie osób wykluczonych, z myślą o zwiększeniu szans na zatrudnienie i promowaniu równych szans. Podejście zaproponowane w projekcie przyniesie poprawę sytuacji kobiet i mężczyzn, poprzez bardzo szczegółowe i zindywidualizowane wsparcie każdego środowiska. Projekt skierowany jest również do osób niepełnosprawnych – mówi Szymon Chojnowski, zastępca prezydenta Świdnicy.

W wyniku jego realizacji podniesiona zostanie jakość życia 30 osób wraz z ich najbliższym otoczeniem. Projekt zaktywizuje grupę 20 osób w obszarze społecznym, zawodowym, edukacyjnym i zdrowotnym oraz grupę 10 osób w obszarze społecznym, edukacyjnym i zdrowotnym - klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy doznali wielokrotnego wykluczenia społecznego.
- Osoby objęte projektem zostaną wyposażone w kompetencje, które zwiększą ich aktywność społeczną, złagodzą bariery zdrowotne, szczególnie w obszarze zdrowia psychicznego oraz zwiększą umiejętności zawodowe pożądane na rynku pracy – dodaje Szymon Chojnowski, zastępca prezydenta Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group