Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żarowie skończył pięć lat

Poniedziałek, 24 lutego 2014, 9:49
Aktualizacja: 9:54
Autor: red.
Żarów: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Żarowie skończył pięć lat
Fot. UM Żarów
Przed ponad pięcioma latami postanowili zatrzymać czas. Zapragnęli żyć jak za dawnych, dobrych, młodzieńczych lat. Uczyć się, odkrywać lepszy świat, poznawać nowych ludzi, korzystać z kultury, wypoczynku i przyjemności. Przy wsparciu gminy, żarowskiego gimnazjum, biblioteki i Gminnego Centrum Kultury i Sportu założyli Uniwersytet Trzeciego Wieku.

W sobotę, 22 lutego żarowski Uniwersytet obchodził pięciolecie swojej działalności. Dla Was zegar się zatrzymał. Wasza radość jest dowodem na to, że na naukę nigdy nie jest za późno, a wspólne cele i przedsięwzięcia mają moc eliksiru młodości. Najważniejszym elementem tego przedsięwzięcia są oczywiście ludzie. To do Was, drodzy seniorzy, jest skierowany program Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Już teraz Wasza obecność jest dla nas największym podziękowaniem za trud, jaki włożyliśmy w powstanie tej uczelni - gratulował aktywnym studentom burmistrz Leszek Michalak.

Występy artystyczne, życzenia i wspomnienia. Tak studenci Uniwersytetu w sobotę, 22 lutego świętowali jubileusz pięciolecia swej działalności. W żarowskim hotelu Żarmed, gdzie świętowano pięciolecie zjawili się słuchacze, członkowie świdnickiego i wałbrzyskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pierwsi założyciele żarowskiej uczelni i przedstawiciele władz samorządowych. Utworzenie w Żarowie uczelni dla seniorów było fantastycznym pomysłem. Jakie dziś korzyści czerpią seniorzy z przynależności do Uniwersytetu? - To ważne, że w naszym mieście jest miejsce przyjazne seniorom. Bo mieszkają tutaj osoby, które choć w starszym wieku chcą się spotykać, uczyć i być aktywne. Jest kontakt z ludźmi i nową wiedzą. Można rozwijać swoje zainteresowania. I o to właściwie chodzi. Studentką żarowskiej uczelni jestem od samego początku i cieszę się, bo wiele dobrego i pozytywnego się nauczyłam - wspominała Barbara Sypułowicz słuchaczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

O tym, że w Żarowie powstanie uczelnia dla seniorów mieszkańcy dowiedzieli się podczas pierwszego spotkania w sprawie utworzenia żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w 2009 roku. Na pierwsze robocze spotkanie przybyło ponad osiemdziesięciu zainteresowanych mieszkańców. Utworzono Tymczasową Radę Programową, którą wspierali Stanisława Biernacka, Leszek Buchowski, Lilla Gruntkowska, Zbigniew Malicki, Sylwia Pawlik, Przemysław Sikora i Helena Słowik. Obok Rady Programowej, przy Uniwersytecie zafunkcjonował również Tymczasowy Zarząd, w skład którego weszli Aniela Górecka, Tadeusz Górecki, Bożena Konopacka, Zbigniew Owczarski oraz Jolanta Zasada. - Niektórzy z naszych studentów traktują uniwersytet jak drugi dom, a siebie nawzajem jak rodzinę. Sama na każdym spotkaniu powtarzam, że jest to miejsce, do którego zawsze można przyjść, odstresować się, porozmawiać, gdy życie stwarza różne problemy - zauważa Krystyna Markiewicz, prezes żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group