Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 729
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Uratowali życie 93–letniej kobiecie

Poniedziałek, 24 lutego 2014, 20:23
Aktualizacja: 20:27
Autor: red.
Świdnica: Uratowali życie 93–letniej kobiecie
Fot. archiwum
O wielkim szczęściu może mówić 93–letnia mieszkanka Świdnicy. W mieszkaniu kobiety wybuchł pożar. Pomocy starszej pani udzielili policjanci oraz przechodzień, który zauważył dym wydobywający się z okna mieszkania na parterze budynku.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy jechali na kolizję drogową, gdy zauważyli wydobywający się z okna mieszkania na parterze dym. Zatrzymali się i pobiegli do budynku, usiłowali wejść do mieszkania, z którego wydobywały się kłęby dymu ale mieszkanie było zamknięte. Młody mężczyzna, który wszedł do mieszkania przez okno pomógł policjantom wyważyć drzwi. Gdy jeden z policjantów wszedł do mieszkania na podłodze zauważył leżącą kobietę. Wspólnie z mężczyzną wynieśli ją na korytarz, tam 93-letnią kobietą zaopiekowała się policjantka z patrolu. Mężczyzna, który pomógł otworzyć drzwi i wynieść z mieszkania kobietę wyszedł z budynku na podwórko nic mu się nie stało.

Natomiast policjanci otrzymali informację, że w mieszkaniu jest jeszcze jeden pokój, w którym mogą znajdować się inne osoby. Mimo coraz większego zadymienia policjant wszedł ponownie do mieszkania. W drugim pomieszczeniu nie było innych osób, natomiast paliły się przedmioty znajdujące się w pobliżu pieca.

Zadymienie było już tak duże, że policjant będący w mieszkaniu miał kłopot z powrotem na korytarz, pomogła mu policjantka z patrolu.

Policjanci i 93-letnia kobieta zostali przewiezieni do szpitala z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla. Funkcjonariusze po badaniach zostali zwolnieni, natomiast 93 latka pozostała na obserwacji w szpitalu. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group